Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 19d. 13:07

Vienai Darbo partijos bylos kaltinamųjų skirtas suėmimas

Darbo partija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Darbo partija.

Vilniaus apygardos teismo (VAT) teisėjų kolegija pirmadienį nusprendė skirti suėmimą vienai vadinamosios Darbo partijos (DP) bylos kaltinamųjų – Marinai Liutkevičienei.

Buvusiai partijos darbuotojai ši kardomoji priemonė skirta, nes, teismo nuomone, ji be pateisinamos priežasties neatvyko į posėdį.

Jos advokatas Laimontas Gasiūnas teigė, kad M.Liutkevičienė penktadienį į darbo pabaigą jam pranešė, jog buvo paguldyta į ligoninę, tačiau teismui pateikti pažymėjimo apie kaltinamosios būklę jis negalėjo. Anot L.Gasiūno, ligoninė kaltinamajai neįteikė pažymėjimo apie sveikatos būklę, esą priežastis bus nurodyta nedarbingumo pažymėjime. Pasak gynėjo, pirmadienį jai skirtas lovos režimas.

Prokurorė Nijolė Frolova buvo įpareigota per 48 valandas pristatyti kaltinamąją į VAT, kad jai būtų skirta minėtoji kardomoji priemonė.

Pati prokurorė, teismui išėjus pasitarti dėl sprendimo, ką daryti dėl M.Liukevičienės neatvykimo, žurnalistams sakė, kad, jos nuomone, tokiu būdu byla yra vilkinama, tačiau dėl to kaltintojai nieko negali padaryti.

„Mes negalime nusižengti įstatymui, o atidėliojimai vyksta pagal įstatymą“, – kalbėjo N.Frolova.

DP vadovas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas po posėdžio sakė neigiamai vertinanti tokį teismo sprendimą.

„(Vertinu – BNS) neigiamai. Aš manau, kad iš pradžių per pertrauką galima buvo išsiųsti advokatą, kad jis atvežtų tą reikalingą popierių, bet suimti žmogų, o paskui tik aiškintis, aš manau, kad tai ne teisinės demokratinės valstybės priemonės, tai baltarusiškos priemonės“, – sakė V.Uspaskichas.

Jis teigė, kad ir jam pačiam jau atsibodo važinėti į posėdžius.

DP byla VAT vyksta su itin ilgomis pertraukomis. Po daugiau nei metų pertraukos ji į teismo salę grįžo pernai spalį, tačiau tuomet posėdis atidėtas, nes neatvyko V.Uspaskicho advokatas Vytautas Sviderskis ir Vitalijos Vonžutaitės gynėjas Arūnas Petrauskas. Posėdžiai taip pat buvo atidedami dėl V.Vonžutaitės nėštumo, vėliau – dėl jos auginamo vaiko ir sveikatos problemų.

Moteriai skirta psichiatrinė ekspertizė, tačiau jos rezultatų dar nėra.

Prieš tai šios bylos teismas nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs Europos Parlamento nariu V.Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę. Praėjusių metų rugsėjo pradžioje Europos Parlamentas panaikino jo teisinę neliečiamybę.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti buvusioms partijos darbuotojams V.Vonžutaitei, M.Liutkevičienei, V.Uspaskichui bei DP frakcijos Seime seniūnui Vytautui Gapšiui. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui – DP.

„Darbiečių“ lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje.

DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Senatis DP byloje sueis 2014-aisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min