Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienas iš Lietuvos pašto direktorių suimtas dešimčiai parų (papildyta 17.02 val.)

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Dainiaus Labučio/ L.T. nuotr / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo AB Lietuvos paštui vykdant viešuosius pirkimus, sulaikė du asmenis.

Pranešime spaudai teigiama, kad ketvirtadienį  buvo sulaikyti AB Lietuvos pašto Ūkio valdymo direktorius bei Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas A.B. ir vienos Vilniuje registruotos uždarosios akcinės bendrovės, prekiaujančios transporto priemonėmis, vadovas D.S.

Atlikus kratas jų darbo vietose, A.B. ir D.S. buvo įteikti pranešimai apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką. Įtariamieji uždaryti į areštinę.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Papildyta 14.17 val.: Agentūra BNS praneša, kad kyšininkavimu įtariamą Lietuvos pašto ūkio valdymo direktorių Algirdą Balčiūną teismas penktadienį leido suimti 10 dienų.

Vilniaus apygardos prokuratūra teismo prašė skirti suėmimą dviem mėnesiams.

Papildyta 17.02 val.: BNS taip pat praneša, kad ketvirtadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų sulaikytas A.Balčiūnas, kuris yra valstybės valdomos bendrovės Lietuvos paštas Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, įtariamas kyšininkavimu stambiu mastu. Už tokį nusikaltimą numatytas laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

A.Balčiūnas - buvusio prezidento Algirdo Brazausko patarėjo, įtakingo buvusios LDDP veikėjo Vladimiro Beriozovo žentas.

Kitas įtariamasis byloje - Vilniuje registruotos transporto priemonėmis prekiaujančios bendrovės vadovas Dangis Savickas - nelaisvės išvengė. Teismas nepatenkino prokurorų prašymo papirkimu įtariamam vyrui skirti suėmimą.

A.Balčiūno pavardė skandalingoje istorijoje iškilo ne pirmą kartą. Kilus vadinamajam Turniškių skandalui 2006 metais, besiaiškinant, ar įsigyjant nekilnojamąjį turtą šiame prestižiniame sostinės rajone kai kurie pareigūnai nesinaudojo tarnybine padėtimi, paaiškėjo, jog čia butus dar 2003 metais yra nusipirkę buvęs prezidento Algirdo Brazausko patarėjas V.Beriozovas bei jo žentas A.Balčiūnas.

Lietuvos paštas penktadienį pranešė, kad bendrovės generalinis direktorius Ernestas Vaidelys nušalino nuo pareigų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų sulaikytą A.Balčiūną.

„Tyrimą atliekantiems pareigūnams jau suteikta ir toliau bus teikiama visa reikalinga informacija ir kitokia pagalba, kuri padėtų greičiau atsakyti į iškylančius klausimus", - pranešime spaudai cituojamas Lietuvos pašto vadovas.

E.Vaidelio teigimu, bet kokie veiksmai, nesuderinami su skaidria veikla ir prieštaraujantys įstatymams, bendrovėje nebus toleruojami.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min