Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienas iš septynių Kalvarijos pareigūnų perkeltas į trejomis pakopomis žemesnes pareigas

Kyšis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kyšis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas iš šešių Kalvarijos pareigūnų, atskleidusių aukštų pareigūnų korupcinius ryšius, Dainius Gaižauskas, perkeltas į trejomis pakopomis žemesnes pareigas. Nuo sausio 4 d. jis iš viršininko pavaduotojo, atsakingo už kriminalinės policijos darbą Kalvarijos policijoje, tapo tyrėju.

Policijos ir Teisės akademijų diplomus, kvalifikacines kategorijas įgijusiam pareigūnui, kuris Kosove vadovavo ypatingos paskirties padaliniui, lygiaverčių buvusioms, atitinkančių jo kvalifikaciją, pareigų policijos sistemoje neatsirado.

Prieš užimdamas šias pareigas D. Gaižausko kvalifikaciją vertino Marijampolės policijos viršininko sudaryta kvalifikacijos vertinimo komisija. Komisijos posėdyje dalyvavęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas pareiškė nušalinimą komisijos nariams, nes juos paskyrė pareigūnas, t. y. Marijampolės apskrities policijos viršininkas, dėl kurio galimai nusikalstamų veiksmų teismas nurodė atlikti ikiteisminį tyrimą. Pasak V. Bako komisijos posėdyje buvo matyti akivaizdus kai kurių komisijos narių išankstinis neigiamas nusiteikimas D. Gaižausko atžvilgiu, neetiškas elgesys posėdžio metu ir išankstiniai komentarai bei vertinimai nesulaukus galutinio rezultato. Į komisijos posėdį buvo įtrauktas net vietos profesinės sąjungos atstovas, nors posėdžio metu šis negalėjo pateikti jo išrinkimą ir delegavimą liudijančių dokumentų.

Vienas iš šešių Kalvarijos pareigūnų, atskleidusių aukštų pareigūnų korupcinius ryšius, Dainius Gaižauskas, perkeltas į trejomis pakopomis žemesnes pareigas.

Apie jo išrinkimą nebuvo girdėję ir Marijampolės apskrities VPK dirbantys pareigūnai. Komisijai nusprendus, kad korupciją atskleidęs pareigūnas neturi pirmenybės likti darbe, D.Gaižauskas pasirinko vieninteles laisvas pareigas Kalvarijos policijos komisariate. Tokį savo pasirinkimą jis motyvavo tuo, kad jo pasitraukimas iš pareigų Kalvarijos policijos komisariate galėtų turėti neigiamos įtakos pradėtam tyrimui, kuriame pareigūnai piktnaudžiavimu tarnyba kaltina Marijampolės policijos vadovą K. Kalinauską, jo pavaduotoją E. Bukotą, Policijos generalinio komisaro pavaduotoją V. Račkauską, buvusį Kauno apygardos prokurorą K. Betingį.

Tuo tarpu Kauno apygardos administracinio teismo teisėjas prieš kelias dienas pritaikė reikalavimo užtikrinimo priemonę ir sustabdė Marijampolės AVPK viršininko įsakymo, kuriuo buvo sudaryta D. Gaižausko kvalifikacijos vertinimo komisija, galiojimą. Šiuo metu NPPSS teisininkai rengia antrąjį skundą.

Priminsime, kad D.Gaižauskas vienas iš septynių Kalvarijos kriminalistų, kurie praėjusį pavasarį pareiškimu kreipėsi į laikinai einantį pareigas Generalinį prokurorą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas aukštų teisėsaugos pareigūnų atžvilgiu. Šiuos pareigūnus Kalvarijos kriminalistai kaltina trukdymo ikiteisminį tyrimą atliekančiam pareigūnui vykdyti savo pareigas bei piktnaudžiavimu tarnyba. Vienas iš šių pareigūnų – už kriminalinės policijos veiklą atsakingas Edvardas Bukota buvo priverstas trauktis iš pareigų kilusio skandalo. Metus žinojęs apie netinkamus šio pareigūno ryšius Marijampolės apskrities policijos viršininkas K. Kalinauskas išleido susikompromitavusį pavaduotoją į pensiją.

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininko Vytauto Lamausko akivaizdu, kad sąžiningai dirbantys pareigūnai apčiuopę galimai nusikalstamus vadovų ryšius ir apie tai prabilę, turi rasti savyje stiprybės atlaikyti ilgą patyčių, pažeminimo ir spaudimo kelią. Tai, kad Policijos departamentas, Vidaus reikalų ministerija nepriimtų įvykių stengiasi nepastebėti glumina ir verčia tikėti, kad korupcija iš tiesų įgauna griaunamąjį pobūdį.

Todėl kova su korumpuotais, tarnyba piktnaudžiaujančiais policijos vadovais, visų pirma Kalvarijos pareigūnų gynyba, bus vienu iš pagrindinių Lietuvos policijos profesinės sąjungos veiklos prioritetų 2011 metais“.

Savo paramą šią savaitę septyniems Kalvarijos kriminalistams jau pareiškė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos medikų profesinės sąjungos, Jungtinės profesinės sąjungos, Nepartinio demokratinio judėjimo vadovai. Pirmadienį vyksiančiame Lietuvos profesinės sąjungos tarybos posėdyje bus priimti sprendimai dėl aktyvių septynių Kalvarijos kriminalistų gynybos priemonių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min