Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienas vyras žmoną nužudė dėl pusės butelio vyno, kitas žudikas savo sužvėrėjimą teisina anaboliniais steroidais

Į teismą vedami sulaikyti jaunuoliai
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

​Kauno apygardos teisme išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos, kuriose vyrai kaltinami savo šeimos narių nužudymu. Abu kaltinamieji – Edgaras Undraitis ir Romualdas Lisauskas – pripažinti kaltais ir pasiųsti atlikti laisvės atėmimo bausmes.

Ketvirtadienį nuosprendis buvo paskelbtas 23 m. Šakių rajono gyventojui Edgarui Undraičiui, kaltintam 2012 m. gruodį nužudžius savo tėvą. Po išgertuvių Kaune į namus grįžęs E.Undraitis bevartojančius alkoholį rado tėvą su broliais, dėde bei kitais asmenimis.

Jaunas vyras prisidėjo prie savo giminaičių ir toliau visi kartu linksminosi. Kodėl prasidėjo konfliktas – jaunas vyras teigė dėl girtumo neatsimenantis, tačiau mano, kad agresyvus tapo nuo anabolinių steroidų, kuriuos vartojo sportuodamas. Konflikto metu vyras savo tėvui sudavė smūgius į veidą, o vėliau ne mažiau kaip 15 kartų smogė peiliu.

Penktadienį, praėjus vos keliems mėnesiams po nusikaltimo, nuosprendis buvo paskelbtas ir 58 m. Kaišiadorių gyventojui Romualdui Lisauskui, kuris kaltintas savo sutuoktinės nužudymu.

Pasak kaltinamojo, abu su žmona mėgo išgerti. Tą rytą jie kartu taip pat išgėrė butelį vyno, o konfliktas įvyko dėl to, kad sutuoktinė kitame kambaryje viena išgėrė dar pusę butelio vyno, o vyrui pareikalavus, atsisakė įpilti ir jam. Nors peiliu buvo suduotas vienas smūgis, tačiau jis moteriai buvo lemtingas. Supratęs, ką padarė, vyras pats iškvietė pagalbą, tačiau jau buvo per vėlu – atvykusi greitoji medicinos pagalba konstatavo moters mirtį.

Teisėjų kolegijos, įvertinusios visas bylose surinktas medžiagas, bylose apklaustų kaltinamųjų bei liudytojų parodymus, specialisto išvadas, esančias lengvinančias bei sunkinančias aplinkybes, nusprendė vyrus pripažinti kaltais. Skiriant bausmes kaltinamiesiems buvo atsižvelgta į padarytų nusikaltimų pobūdį, pavojingumo visuomenei laipsnį, sunkumą bei sukeltas itin sunkias ir nepataisomas pasekmes – kad yra atimta kito žmogaus gyvybė.

Tėvą nužudžiusiam E.Undraičiui teismas skyrė 10 m. laisvės atėmimo bausmę. Kaišiadoriškiui R.Lisauskui teismas skyrė minimalią sankcijoje numatytą 8 m. laisvės atėmimo bausmę.

Be to, kaip penktadienį rašė 15min.lt, už žiaurų motinos nužudymą Marius Želvys kalės 12 metų.

Nuosprendžiai per 20 dienų nuo jų paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos apeliaciniam teismui, rašoma Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Gintarės Veželytės-Putnikienės penktadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min