Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienišo baudomis užversto Raseinių ūkininko aistra – viešas plūdimasis, vienintelis draugas – kalakutas

Raseinių rajono ūkininko A.Daukanto vengia kaimynai, jo draugas - kalakutas
Vienas sodyboje gyvenantis A.Daukantas turi draugą – kalakutą. „Manęs klausia, kodėl jo nepapjaunu. Kaip aš galiu pjauti savo draugą“, – sakė ūkininkas.H. Ragalskio nuotr.
Šaltinis: ALIO, RASEINIAI
0
Skaitysiu vėliau
A A

Raseinių rajono ūkininkas A. Daukantas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojas išvadino antstolio meilužėmis ir sugulovėmis. Tarnautojos kreipėsi į policiją. Bet ūkininkas tvirtina nieko neįžeidinėjęs, tik norėjęs paraginti geriau dirbti.

Įsiutino antstoliai

Šalia Šiluvos ūkininkaujantį mėsinių galvijų augintoją įsiutino antstolio Artūro Bložės kontora, kuri ėmėsi veiksmų išieškoti 400 litų baudą, paskirtą jam Raseinių rajono apylinkės teismo sprendimu.

„400 litų aš sumokėjau, o čia, nei iš šio, nei iš to, man pateikė naują sąskaitą – jau 560 litų. Kodėl taip yra, bandžiau išsiaiškinti su A. Bložės pagalbininku. Ten jų daug turbūt yra, tai, sakau kad kiekvienas užsidedate papildomai, ir man bauda padidėja. Paprašiau, kad pateiktų konkrečią sąmatą, kodėl išaugo suma, o jie nerašo“, –aiškino ūkininkas.

Savo samprotavimus dėl A.Bložės kontoros veiklos jis išdėstė Šiaulių mokesčių inspekcijai ir šių metų vasario 18 dieną gavo atsakymą, kurį pats vadina pagyrimu.

„Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija gavo jūsų informaciją apie galimus mokestinius pažeidimus. Dėjokame jums už pateiktą informaciją“, – dėstoma rašte. Taip pat pranešama, jog medžiaga persiųsta specialistams.

Teigė neketinantis liautis

Savo svarstymais apie A.Bložės kontoros darbą A. Daukantas dalijosi ne tik su VMI Šiaulių apskrities specialistais, bet ir skambino į VMI informacijos centrą. Tačiau dėl šių skambučių jis sulaukė ne pagyrimo, bet skundo policijai, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl valstybės tarnautojo asmens įžeidimo. Už tokio pobūdžio nusižengimą numatyta didžiausia bausmė – areštas iki dviejų metų.

Paklaustas, ar nesibaimina naujų baudų ar galbūt griežtesnių sankcijų nei piniginės baudos, A. Daukantas atrėžė: „Aš tik laukiu, kada jie prieš mane pradės teisminį procesą. Tada iš karto kreipsiuosi į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Geram advokatui pinigų užteks – parduosiu gyvulius. Turiu 50 galvijų. Aš prisiteisiu. Aš nieko nepadariau. Aš tik prašiau, kad VMI informacinio centro darbuotojos dirbtų.“

Paklaustas, ar nesibaimina naujų baudų ar galbūt griežtesnių sankcijų nei piniginės baudos, A. Daukantas atrėžė: „Aš tik laukiu, kada jie prieš mane pradės teisminį procesą. Tada iš karto kreipsiuosi į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Geram advokatui pinigų užteks – parduosiu gyvulius. Turiu 50 galvijų. Aš prisiteisiu."

Buvo ypač agresyvus?

 „Teisėsaugos institucijoms pranešama tik dėl ypač agresyvių, pasikartojančių įžeidinėjimų, grasinimų bei taikomo neteisėto poveikio“, – „Alio, Raseinia“ teigė VMI Vidaus saugumo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rita Malijauskienė.

A. Daukantas VMI Informacijos centrą skambučiais atakavo nuo sausio 6 iki vasario vasario 11 dienos.

Paklaustas, kas jį išvedė iš kantrybės, ūkininkas dėstė, kad centro darbuotojos tik geria kavą.

Apie pradėtą ikiteismininį tyrimą redakcijai atsiųstame policijos patvirtinime rašoma: „Už tokio pobūdžio nusikaltimus (pareigūnų įžeidinėjimą) šis asmuo tris kartus baustas administracine tvarka – piniginėmis baudomis. Pranešimai dėl įžeidinėjimo gauti iš Policijos departamento, Raseinių rajono policijos komisariato, Raseinių rajono apylinkės prokuratūros ir VMI.“

Ūkininko išpuolių yra sulaukusi ir A. Bložės anstolių kontora. Antstolio padėjėjas Mykolas Kairys atsiuntė tokį paaiškinimą: „Skolininkas ne kartą skambino į antstolio A. Bložės kontorą, keikėsi ir grasino darbuotojams, įžeidinėjo, reikalaudamas pateikti dokumentus. Bendraujant telefonu, susidaro įspūdis, jog tai konfliktiškas, nesiklausantis, ūmaus būdo, neprognozuojamas žmogus.“

Ėmė grasinti redakcijai

Sužinojęs, kad rengiame apie jį publikaciją, A. Daukantas sakė: „Kvailai neprirašyk, galiu supykti ir ant tų rašymų. Galiu kreiptis į teismą. Žiūrint, ką parašysi.“

53 metų A. Daukantas yra baigęs Žemės ūkio akademiją (dabar A. Stulginskio universitetas). Paklaustas, kodėl necenzūriniais žodžiais plūsta jam net iš matymo nepažįstamus žmones, mėsinių gyvulių augintojas dėstė: „Kas yra tie necenzūriniai žodžiai? Nėra necenzūrinių žodžių žodyno.“

Netrukus A. Daukanto rūstybę užsitraukė ir redakcija. Įvairiems darbuotojams per keletą dienų jis paskambino mažiausiai pusšimtį kartų ir plūdosi tokiais žodžiais, kad net ausys raitėsi.

Bendruomenė atsiribojo

A. Daukantą užvaldžiusi aistra plūtis neblogai žinoma ir apylinkių gyventojams.

Pasak moterų, vienišiaus A.Daukanto būdas privertė nuo jo nusisukti visus bendruomenės narius.

„Tik publikacijoje neminėkite mūsų pavardžių, nes ims skambinėti, kad net telefonai pamėlynuos. Tai labai veikia psichologiškai. Kas su juo bent kartą yra kalbėjęs, daugiau nebekelia telefono ragelio. Bet rašyti apie šį žmogų, manome, reikia – tai bus naudinga informacija. Aplinkiniai žinos, su kuo turi reikalą ir neįsivels ir į bjaurią košę“, – savo nuomonę dėstė dvi Šiluvos seniūnijos gyventojos.

Pasak moterų, vienišiaus A.Daukanto būdas privertė nuo jo nusisukti visus bendruomenės narius.

Grasino pjūklu?

A. Daukanto sodyboje apsilankiusius žurnalistus nustebino neįtikėtina netvarka, mėtėsi tušti stipraus alaus buteliai.

„Šiaip jis yra protingas, neblogai žino įstatymus. Bet kas iš to, jei savęs negali suvaldyti“, – sakė Šiluvos seniūnijos gyventojas. Pasak bendruomenės narių, A.Daukantas yra vedęs, tačiau su žmona negyvena.

Prieš kurį laiką apylinkėse pasklido kalbos, kad A. Daukantas, įjungęs benzininį pjūklą, grasino policininkams. „Niekam aš negrasinau. Kai jie atvažiavo, aš tik pjoviau šakas“, – tikino A. Daukantas.

Nėra blogas žmogus

Psichoterapeutas Olegas Lapinas, išgirdęs pasakojimą apie galvijų augintojo elgesio ypatumus ir jo pasekmes, svarstė: „Tai vadinamasis kvirulentiškas elgesys (kvirulentiškas – linkęs bartis). Tokie žmonės turi daug pretenzijų, aktyviai kovoja, rašo raštus, skundžiasi, teisiasi. Aplinkiniai su jais vengia bendrauti. Natūralu, kad jie tampa vienišiais. Tokio veikėjo tipas yra pavaizduotas Arthuro Conan Doyle‘io detektyve „Šerlokas  Holmsas“. Tai pelkėse gyvenantis atsiskyrėlis.“

Tokio veikėjo tipas yra pavaizduotas Arthuro Conan Doyle‘io detektyve „Šerlokas  Holmsas“. Tai pelkėse gyvenantis atsiskyrėlis.“

Paklaustas, ar yra elgesio modelis, sudarantis galimybę su tokiais žmonėmis bendrauti bent šiek tiek konstruktyviai, O. Lapinas sakė, kad tai būtų įkandama tik labai patyrusiam psichologui.

„Galima net sakyti, kad toks žmogus nėra iš esmės blogas, nes jis tarsi siekia teisybės. Tačiau renkasi neadekvačias priemones – į žvirblius šaudo iš patrankos.

Panašių žmonių yra kiekviename kaime, miestelyje – jie save laiko kovotojais už teisybę. Visi nuo tokių žmonių nusisuka. O jeigu dar įsijungia ir alkoholis, situacija tampa visiškai nevaldoma ir pavojinga“, – perspėjo psichoterapeutas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min