Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 10d. 09:41 , Atnaujinta: 2020 sausio 10d. 09:48

Vieno smūgio kaina – 8-eri metai nelaisvės: paauglį nužudęs 19-metis pasiųstas už grotų

Ignas Mauza
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Ignas Mauza

Sausio 10 d. Kauno apygardos teisme padėtas taškas didžiulį atgarsį visuomenėje sukėlusioje septyniolikmečio nužudymo byloje. 19-metis Ignas Mauza pripažintas kaltu dėl chuliganiškų paskatų vienu kumščio smūgiu Marijampolėje nužudęs nepažįstamą jauną vaikiną. Dviejų jaunuolių gyvenimus sužlugdė susidūrimas pečiais gatvėje. Vieno smūgio kaina – 8-eri metai nelaisvės.

Nei I.Mauza, nei jo ar nužudytojo artimieji nuosprendžio paskelbime nepasirodė. Kaltinamasis teismo verdikto laukė laisvėje – jam buvo paskirta intensyvi priežiūra (uždėta apykojė).

Bylos prokuroras siūlė paskirti I.Mauzai įkalinimą 11-kai metų. Nagrinėjant bylą teisme kaltinamasis visiškai pripažino savo kaltę.

Penktadienį teismas paviešino savo sprendimą: I.Mauza yra kaltas ir jam už grotų teks praleisti 8-erius metus. Tai mažiausia galima įkalinimo bausmė padarius tokio pobūdžio nusikaltimą. Perkvalifikuoti nužudymą iš chuliganiškų paskatų į neatsargų gyvybės atėmimą, ko prašė gynyba, teisėjų kolegos sprendimu, nebuvo pagrindo.

„Kaltinamasis parodė abejingumą. Matydamas, kad nukentėjusysis nukrito ir nesikėlė, jokių pastangų kviesti pagalbą nesiėmė, buvo abejingas padariniams“, – konstatavo teisėjų kolegija.

Motyvuodamas skirtą bausmę, Kauno apygardos teismas pabrėžė, kad nusikaltimas buvo atliktas netiesioginės tyčios forma – suduotas vienas smūgis, vidutinio intensyvumo, nusikalstami veiksmai po smūgio buvo baigti. Be to, nuteistasis gerai charakterizuojamas mokykloje, yra jauno amžiaus, anksčiau neteistas.

Prokuroras spręs, ar skųsti šį sprendimą.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ignas Mauza
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ignas Mauza

Teismas konstatavo dvi I.Mauzos atsakomybę lengvinančias aplinkybes – prisipažino, gailėjosi ir atlygino dalį nukentėjusiųjų patirtos žalos. Kaip informavo bylos prokuroras, nuteistojo šeima nužudytojo šeimai bylos nagrinėjimo metu pervedė dalį pinigų.

I.Mauza iki tol, kol įsiteisės nuosprendis, toliau vaikščios laisvėje su apykoje – teismas nusprendė nesuimti jo iškart po verdikto paskelbimo.

Nužudytojo mamos civilinis ieškinys tenkintas iš dalies – priteistas 4,4 tūkst. turtinės ir 30 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas. Aukos močiutei I.Mauza turės sumokėti 15 tūkst. Atlyginti jis turės ir nukentėjusiųjų patirtas bylinėjimosi išlaidas, kurios siekia 3 tūkst. eurų.

15min primena, kad, bylos duomenimis, 2018-ųjų rugpjūčio 11 d. pavakarę, pasivaikščioti su draugu išėjusiam 17-mečiui A.Ch. prasilenkiant su grupele (nustatyta, kad joje buvo 8 asmenys, I.Mauza buvo vyriausias) nepažįstamų vaikinų, su vienu iš jų – I.Mauza, jis netyčia susidūrė pečiais.

Pastarasis pasinaudodamas šia menkaverte priežastimi pasivijo praėjusį jaunuolį ir jam kumščiu trenkė į veido sritį – žandikaulį. Pamačiusi sąmonę praradusį užpultąjį, grupelė jaunuolių išsilakstė. Gimtajame mieste pas močiutę atostogavęs nepilnametis nuo patirtų sužalojimų įvykio vietoje mirė. Manyta, kad mirtis jį ištiko dėl smūgio į grindinį, tačiau vėliau ekspertai paneigė šią versiją.

Londone gyvenanti nužudyto paauglio motina pateikė teismui pusės milijono eurų civilinį ieškinį. Močiutė reikalauja atlyginti 50 tūkst. eurų neturtinę žalą.

I.Mauza prisipažįsta įvykdęs nusikalstamą veiką.

Kurį laiką ikiteisminio tyrimo metu jam buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, vėliau, uždėjus apykoję, vaikinas paleistas į laisvę.

Kitų jaunuolių, kuriems iš pradžių buvo pareikšti įtarimai, atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Įtarimų buvo sulaukęs ir jaunesnysis I.Mauzos brolis.

Aukos artimieji nesupranta, kodėl teisme atsidūrė tik vienas I.Mauza. Jie bandė skųsti prokuratūros sprendimus, tačiau nieko nepešė. Kitų kompanijos dalyvių tėvams grėsė tik administracinė atsakomybė už vaikų nepriežiūrą.

Baudžiamasis kodeksas už tyčinį nužudymą dėl chuliganiškų paskatų numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

21:30
01:14
00:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min