Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 13, 15:28

Vaikus mušęs žemaitis nuteistas laisvės atėmimo bausme

Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį 40-mečiui A. S., kuris buvo kaltinamas piktnaudžiavimu tėvų teisėmis ir pareigomis, fizinio skausmo sukėlimu mažamečiams vaikams bei vieno jų nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Nuteistojo sutuoktinė E. S., skriaustų vaikų motina, teismo sprendimu nuo baudžiamosios atsakomybės atleista.
Smurtas prieš vaikus
Smurtas prieš vaikus / Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr.

Bylos duomenimis, šeimoje smurtas prieš vaikus buvo naudojamas nuo 2015 metų. Pora kartu augino du jų bendrus vaikus ir du – iš ankstesnės moters santuokos.

Nustatyta, kad A. S. sistemingai fiziškai ir psichologiškai gniuždė savo sutuoktinės mažametį vaiką iš ankstesnės santuokos. Tyrimo metu buvo gautos ekspertų išvados, kurios parodė, jog dėl tokio žiauraus elgesio buvo padaryta žala mažamečio psichinei sveikatai. Teismas taip pat konstatavo, kad vyras smurtavo ir prieš kitus šeimoje augančius vaikus.

2022 metų rugsėjo 9 dieną Plungės apylinkės teismas pripažino A. S. kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 140 straipsnyje („Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“). Jis taip pat nuteistas ir dėl nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 163 straipsnyje („Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis“) bei 138 straipsnio („Nesunkus sveikatos sutrikdymas“) 2 dalies 1 ir 3 punktuose.

Teismas, skirdamas A. S. bausmę, subendrino ją su ankstesnio teismo paskirta ir neatlikta laisvės atėmimo bausme. Vyrui paskirta galutinė 3 metų laisvės atėmimo bausmė su jos vykdymo atidėjimu 2 metams.

Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu nuteistasis įpareigotas 2 metus tęsti darbą, 6 mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, 3 mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Teismo sprendimu jis taip pat privalės sumokėti ir 1800 eurų piniginę baudą.

Teismas nusprendė moterį, kaltintą vaikų nepriežiūra, nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti ir baudžiamąją bylą jos atžvilgiu nutraukti jai susitaikius su nukentėjusiaisiais.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Liudmila Paulienė šį Plungės apylinkės teismo sprendimą ketina skųsti aukštesnės instancijos teismui. Prokurorės nuomone, teismas paskyrė teisingą bausmę, susijusią su laisvės atėmimu, bet nepagrįstai taikė šios bausmės vykdymo atidėjimą, atsižvelgiant į tai, kad nuteistasis nevykdo kitu nuosprendžiu jam paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo sąlygų. Bus prašoma panaikinti A. S. paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimą ir nuteistajam skirti realią laisvės atėmimo bausmę.

Prokurorė pažymėjo, kad „ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus pranešimą apie galimą smurto atvejį šioje šeimoje vieno, tik pilnametystės sulaukusio vaiko atžvilgiu, tačiau ikiteisminio tyrimo eigoje buvo nustatyti ir kiti sistemingi smurto artimoje aplinkoje atvejai. Pastarieji susiję su A. S. šioje šeimoje augančių vaikų atžvilgiu naudojamo psichologinio, fizinio smurto, neadekvačių bausmių taikymu, vaikų motinos E. S. vaikų nepriežiūra, kuri pasireiškė tuo, kad ji toleravo sutuoktinio smurtą vaikų atžvilgiu nepranešant apie tai atitinkamoms tarnyboms ir nesiimant jokių veiksmų užtikrinti saugią nesmurtinę gyvenamąją aplinką vaikams. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo atliktos psichologinės-psichiatrinės ekspertizės vaikams ir įvertinus ekspertizės akte gautus duomenis paaiškėjo, kad vienas iš mažamečių vaikų ekspertizės metu papasakojo apie patėvio anksčiau naudotą smurtą jo atžvilgiu. Dėl to buvo priimtas sprendimas atnaujinti dar 2018 metais nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl fizinio smurto panaudojimo vieno iš vaikų atžvilgiu, apie kurį vaikas papasakojo minėtos ekspertizės metu. Šio tyrimo atlikimo metu paaiškėjo ir kitas A. S. prieš kelis metus padarytas seksualinio pobūdžio nusikaltimas sutuoktinės dukters atžvilgiu už kurį A. S. buvo nuteistas kito teismo nuosprendžiu“, – teigė prokurorė.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min