TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienuolikmetės Vilniaus rajono gyventojos mirtį tebegaubia paslaptis (nuotraukos, video)

Įvykio vietoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkybes, kuriomis antradienio vakarą mirė vienuolikmetė Vilniaus rajono gyventoja, vis dar gaubia paslaptis. Antradienio vakarą policija apklausė du paauglius, tačiau paaiškėjo, kad jie su mergaitės mirtimi nėra susiję.

15min.lt jau skelbė, kad antradienio vakarą Vilniaus r., Kalviškių kaime, greta senos degalinės, buvo rasta negyva vienuolikmetė K.M. Greitosios pagalbos medikai vaiką dar bandė gaivinti, tačiau pastangos rezultatų nedavė. Konstatuota, kad mergaitė mirė.

Į Kalviškių kaimą antradienio vakarą atvyko gausios policijos pareigūnų pajėgos, prokurorai, ekspertai. Tą patį vakarą Vilniaus rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo. Pareigūnai teigia, kad tiriamos dvi pagrindinės įvykio versijos – nužudymas ir nelaimingas atsitikimas.

„Mes tiriame kelias versijas, tarp jų ir nužudymą. Jei ikiteisminį tyrimą būtume pradėję pagal kokį nors kitą Baudžiamojo kodekso straipsnį, mūsų veiksmai būtų buvę nelogiški. Juk tarp tiriamų versijų yra ir nužudymas. Todėl ikiteisminis tyrimas ir pradėtas dėl nužudymo“, – 15min.lt žurnalistui trečiadienį tvirtino Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

A.Mikulskis antradienį vakare pats lankėsi įvykio vietoje, kurioje buvo rasta negyva mergaitė. Tąkart komisaras 15min.lt žurnalistui teigė, kad iš pradžių policija gavo pranešimą, jog mergaitė nužudyta, tačiau vėliau iškelta ir kitų versijų.

„Apžiūrėjus kūną ir įvykio vietą kyla visokių minčių. Tikslią mirties priežastį turi nustatyti ekspertai. Dabar turi būti atlikta daug kruopščių ekspertizių. Gali būti visaip. Mes kol kas neatmetame nei nužudymo, nei nelaimingo atsitikimo versijos. Tikrinsime visas galimas versijas. Sakyti tvirtai, kad vaikas tikrai buvo nužudytas, mes negalime",– antradienio vakarą įvykio vietoje sakė A.Mikulskis.

Mergaitė greičiausiai mirė dėl „mechaninio kvėpavimo takų užspaudimo“, kitaip tariant, užduso. Ji rasta kilpoje, miškelyje. Pareigūnams daugiausia klausimų ir kyla dėl to, kaip vaikas pateko į kilpą. Viena iš tiriamų versijų yra ta, kad mergaitė netyčia pasismaugti galėjo pati neatsargiai žaisdama.

Vietoje, kurioje rasta negyva mergaitė, ant medžio šakos kaba sūpynės. Jų apačioje iš virvės sunerta kilpa, kurioje vaikas ir aptiktas. Grumtynių pėdsakų įvykio vietoje nerasta.

Negyvą mergaitę aptiko jaunesni broliukai. Išsigandę aštuonmetis ir devynmetis seserį bandė išvaduoti savo jėgomis. Vienas iš jų greta rasta stiklo šuke bandė nupjauti virvę, suveržusią sesers kaklą. Tačiau berniukas tik smarkiai susipjaustė rankas, o kraujas tiško ant negyvos sesers.

Ekspertai jau beveik paneigė pirminius pranešimus, kad ant vaiko kūno rasta daugiau smurto žymių. Beveik neabejojama, kad ant negyvos mergaitės rastas kraujas buvo jos jaunesnio brolio, kuris stengėsi padėti seseriai.

Policija dar antradienio vakarą apklausti sulaikė du vietos paauglius. Tačiau po apklausos abu  paleisti. Jie turi alibi, su mergaitės mirtimi, pasak pareigūnų, nesusiję.

„Reikia laukti specialistų išvadų. Ekspertų išvados mums yra labai svarbios. Galiu tik užtikrinti, kad tyrimas bus atliktas kaip galima greičiau ir kaip galima kvalifikuočiau. Šiuo metu klausimų yra daug, atsakymų mažai. Viena, ką tikrai žinome, – kad vaikas negyvas. Į visus kitus klausimus turi atsakyti tyrimas“, – trečiadienį 15min.lt žurnalistui sakė Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.

Pasak R.Jancevičiaus, pareigūnai labai rimtai žiūri į šį tyrimą, įvykį aiškintis patikėta kvalifikuotiems ir patyrusiems darbuotojams.

Pirminiais duomenimis, mergaitė buvo kilusi iš gausios šeimos, kurioje auga dar penki vaikai. Spalio 24 d. ji būtų šventusi dvyliktąjį gimtadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min