Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešbučio „Romantic“ savininkės byla: dėl 100 tūkst. litų kyšio kaltinama Dalia Kuklierienė teisme nepasirodė

D.Kuklierienė ir Tarptautinės krepšinio federacijos "FIBA Europe" generalinis sekretorius Naras Zanolinas.
BFL/Gintaro Lukoševičiaus nuotr. / Verslininkei Daliai Kuklierienei teismas skyrė atvesdinimą.
Šaltinis: BNS
0
A A

Šiaulių apygardos teismas į posėdį atvesdins Panevėžio verslininkę Dalią Kuklierienę. Penktadienį rezonansinės bylos nagrinėjimas žlugo, kaltinamajai nepasirodžius posėdyje.

Šiaulių apygardos teismas nusprendė į bylos nagrinėjimą atvesdinti viešbučio „Romantic“ Panevėžyje savininkę Dalią Kuklierienę.

Teismas bylą ketino nagrinėti penktadienį, tačiau kaltinamoji nepasirodė, nors jai buvo įteiktas šaukimas.

„Neatvykimas nepateisintas, ji buvo tinkamai informuota. Priimta nutartis atvesdinti į kitą posėdį“, – BNS sakė teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.

Kitas posėdis vyks kovo 3 dieną.

Ši baudžiamoji byla buvo išskirta į savarankišką iš itin didelės aprėpties rezonansinio ikiteisminio tyrimo, kuris pradėtas kilus įtarimams dėl 2010 metais Lietuvos krepšinio federacijos ir Panevėžio miesto savivaldybės pasirašytos daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutarties dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo.

Tai jau antras nesėkmingas teismo mėginimas surengti posėdį viešbučio rekonstrukcijos byloje, prieš tai planuotas posėdis neįvyko, nes kaltinamoji nusprendė pakeisti gynėją.

Dviejų bendrovių vadovams, „Romantic“ viešbučio savininkei D.Kuklierienei ir bendrovės „Hidruonis“ direktoriui Arvydui Kiškiui pateikti kaltinamai didelės vertės turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu, jų panaudojimu, sukčiavimu ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu.  

Ši baudžiamoji byla buvo išskirta į savarankišką iš itin didelės aprėpties rezonansinio ikiteisminio tyrimo, kuris pradėtas kilus įtarimams dėl 2010 metais Lietuvos krepšinio federacijos ir Panevėžio miesto savivaldybės pasirašytos daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutarties dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugų.

Šioje byloje įtarimų yra sulaukęs buvęs Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, advokatė Diana Dūdienė, Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius ir dar keliolika asmenų. Jų byla tiriama toliau. Šioje byloje D.Kuklierienei taip pat pateikti įtarimai.

Tai jau antroji byla išskirta iš šio plataus ikiteisminio tyrimą. Vasarą teismui buvo perduota dviejų asmenų baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumento klastojimo. Teismas bylą nutraukė patvirtindamas prokurorės nutarimą, nes tie asmenys buvo neteisti, gerai charakterizuojami. Teismo verdiktas šioje byloje yra įsiteisėjęs.

Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, įtariama, kad pernai vasarą Panevėžyje registruotos bendrovės generalinė direktorė D.Kuklierienė, susitarusi su kitos bendrovės, kuri registruota Klaipėdoje, vadovu, gavo sąskaitą už tariamus vieno viešbučio remonto darbus, statybos subrangos sutartį, pažymą apie neva atliktus statybos bei remonto darbus ir kitus suklastotus dokumentus, kurie buvo įtraukti į abiejų bendrovių apskaitą.  

Prokurorų manymu, tyrimo metu gauti duomenys rodo, kad bendrovės generalinė direktorė, būdama ir viešbučio akcininkė, su kitos bendrovės vadovo pagalba galėjo pasisavinti didelės vertės turtą – 213 tūkst. litų. Šiais veiksmais, įtariama, išvengta turtinės prievolės valstybei – 37 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.  

Panevėžio apygardos prokuratūros nutarimu buvo laikinai apribotos kaltinamosios nuosavybės teisės į 197 tūkst. 500 litų, kurie rasti ir paimti per kratą. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min