Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno pilies tualeto statybų byloje baudžiamojon atsakomybėn patraukti 9 Kauno savivaldybės darbuotojai

„Auksinis tualetas“
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / „Auksinis tualetas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos prokuratūra baigė daugiau nei metus trukusį tyrimą dėl plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusių viešojo tualeto prie Kauno pilies statybų.

Prokurorai ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos skyriaus pareigūnai išaiškino ir įtarimus pateikė devyniems Kauno miesto savivaldybės valstybės tarnautojams, tarp kurių – keli buvę savivaldybės skyrių ir poskyrių vadovai. Baudžiamosios atsakomybės neišvengs ir trys vienos uždarosios akcinės bendrovės, susijusios su „auksinio“ tualeto statybomis, darbuotojai.

Jie asmenys įtariami neteisėtais veiksmais prisidėję prie šio objekto statybos. 19 tomų byla kartu su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

„Neteisėtais veiksmais šie valstybės tarnautojai padarė didelę žalą visuomenei, valstybei ir juridiniam asmeniui – Kauno miesto savivaldybei. Tokiais veiksmais jie diskreditavo valstybinę įstaigą ir valstybės įstaigų vadovų autoritetą, pažeidė Valstybės tarnybos įstatymą, Konstituciją ir įstatymų nuostatas, kuriose akcentuojama tarnauti visuomenės interesams, tinkamai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, nepiktnaudžiauti tarnyba“, – kalbėjo valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog, statant viešąjį tualetą Kauno pilies teritorijoje, Kauno miesto savivaldybė vienai bendrovei neteisėtai sumokėjo daugiau nei 527 tūkst. litų. Tyrimu išaiškinta, jog šio objekto statyba buvo neteisėta.

Siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, laikinai apribotos įtariamųjų nuosavybės į nekilnojamąjį turtą. Įtariamaisiais tapusiems bendrovės darbuotojams paskirta kardomoji priemonė – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Visi jie įtariami piktnaudžiavę tarnyba, o už tai Baudžiamasis kodeksas numato bausti teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų. Septyni asmenys yra įtariami iššvaistę jiems patikėtą turtą – įstatymas už tai numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų.

Devyni iš dvylikos asmenų yra patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl dokumentų klastojimo ar disponavimo juos klastojant, už tai jiems gresia netekti laisvės iki šešerių metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min