Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 23d. 15:25

Viešųjų pirkimų tarnyba dėl „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ pirkimų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Vilniaus energija“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Vilniaus energija“

Viešųjų pirkimų tarnyba dėl bendrovių „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ vykdytų viešųjų pirkimų kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą.

Tarnyba prašo įvertinti, ar šių perkančiųjų organizacijų atsakingų asmenų veiksmuose nėra korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių.

Įvertinusi šių bendrovių vykdytų elektroninių karšto vandens skaitiklių įrengimo/pakeitimo daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose ir apskaitos duomenų surinkimo iš skaitiklių pirkimus Viešųjų pirkimų tarnyba konstatavo,  kad perkančioji organizacija nustatė nepagrįstus, perteklinius ir dirbtinai konkurenciją ribojančius minimalius kvalifikacijos reikalavimus, dėl kurių skelbiamose derybose pasiūlymą pateikė tik vienintelis teikėjas – bendrovė „Axis Industries“.                    

Taip pat nustatyta, kad techninėse specifikacijose nurodyti skaitiklių techniniai reikalavimai buvo pritaikyti konkretaus gamintojo gaminamiems skaitikliams – WFH tipo vandens skaitikliams, kuriuos gamina  bendrovė  „Axis Industries“.     

Savo išvadose Tarnyba konstatavo, kad bendrovės „Vilniaus energija“ padaryti Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai, vykdant pirkimų procedūras, turėjo įtakos pirkimų rezultatams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min