Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 07, 17:11

Byla dėl vairavimo išgėrus: kur policija pradangino pažymą apie kraujo tyrimą?

Viešųjų ryšių srityje gerai žinomo vilniečio specialisto Kristino Taukačiko bylą teisme tirianti teisėja pasigedo esmės: kur policininkai pradangino medikų pažymą apie kraujo tyrimą, galinčią išgelbėti vairuotoją?
Žavios medikės
Vairuotojui patiko, į kieno rankas jis pateko Priklausomybės ligų centre. / 15min.lt nuotr.

Dar gruodžio 3 dieną žinomas viešųjų ryšių specialistas įkliuvo policijai – alkoholio matuoklis parodė 0,9 promilės alkoholio.

Vairuotojas su tokiais parodymais nesutiko, tad pareigūnai nuvežė K.Taukačiką į Vilniaus Priklausomybės ligų centrą (VPLC), kur vilnietis dar sykį pūtė į alkotesterį ir davė kraujo tyrimui.

Nagrinėjant šią administracinio teisės pažeidimo bylą teisme kilo įtarimų, kad policija sąmoningai ar nesąmoningai nuslėpė nuo teismo iš medikų gautą informaciją. Jei kraujo tyrimo rezultatai K.Taukačikui būtų palankūs, pareigūnų pozicija šiame ginče labai susilpnėtų arba byla apskritai subliūkštų.

Ilgametis VPLC vadovas Emilis Subata 15min.lt patvirtino, kad „klientą“ atvežus policijai, pažyma apie tyrimo rezultatus atiduodama pareigūnams, kopija paliekama ir centre.

Policijos reikalas yra pasirūpinti, kad medikų pateikta informacija papildytų į teismą perduodamos bylos medžiagą.

Vilniaus apskrities policijos viešųjų ryšių skyriuje portalui patvirtino, kad be VPLC pažymos byla į teismą apskritai neturėjo būti perduota.

Tačiau kas ir dėl kokių priežasčių galėjo neprisegti prie bylos dokumento apie kraujo tyrimą, policijos atstovai pasakyti negalėjo, nes šią informaciją valdantis vienintelis darbuotojas bus tik kitą savaitę.

Policija padirbėjo atbulomis rankomis

15min.lt pabandė operatyviai iki galo išsiaiškinti, kur dingo pažyma.

Patrulių rinktinės Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas Ernestas Parachnevičius 15min.lt informavo, kad K.Taukačikas – jų „klientas“.

Teismas jau kreipėsi į Patrulių rinktinę, kad suteiktų papildomą su šia byla susijusią medžiagą, tą pačią dieną pažyma buvo išsiųsta.

Kodėl pareigūnai, siųsdami bylą į teismą, iš karto negalėjo sukomplektuoti visos medžiagos?Jos ten buvo baisiai mandagios, gražios, labai rūpinosi manimi“, – įstaigos darbuotojos vairuotojui paliko neišdildomą įspūdį.

„Teismas vertina visus įrodymus. Jeigu teismui reikia papildomai kažkokios medžiagos, jis tą medžiagą papildomai gauna. Teismas išsireikalavo papildomų įrodymų, kurie jam buvo reikalingi“, – aptakiai kalbėjo viršininkas E.Parachnevičius, nepripažinęs, kad šiuo atveju nenuoseklus policijos darbas sutrikdė teismo darbą.

Žaismingas teismo posėdis

K.Taukačiko byla Vilniaus 3-iame apylinkės teisme pakliuvo pas teisėją Aldoną Tumelionytę, garsėjančią tiesumu, griežtumu, spalvingu charakteriu ir aštrokais pasisakymais.

Teismo kasdienybei būdingu pilkumu nekvepėjo ir šiame žaismingame posėdyje.

Pirmiausia teisėjos sekretorė prie užrakintų posėdžių salės durų lūkuriuojančiam pažeidėjui pranešė, kad bylą rengiamasi nagrinėti teisėjos kabinete, esančiame uždaroje teismo rūmų zonoje, kur pro elektroninius užraktus patenka tik teismo personalas.

A.Tumelionytė paaiškino norinti posėdžiauti kabinete, nes čia yra kompiuteris.

Su 36 metų K.Taukačiku 56 metų teisėja bendravo motiniškai, lyg su prasikaltusiu sūnumi.

„Žinai, dėl ko čia esi pakviestas?“ – neformaliai pokalbį apie bylos esmę pradėjo puikiai nusiteikusi teisėja.

„Žinau...“, – linkčiojo galva pažeidėjas.

„Kaltas, ar ne?“, – labiau teigė, nei klausė A.Tumelionytė.

Kas privertė būtinai vairuoti? Jei parduotuvė prie namų, juk su tais šlepkiukais galėjai nueiti! – motiniškai pažeidėją barė patyrusi teisėja A.Tumelionytė.

„Kaltas...“ – atgailavo viešųjų ryšių žinovas.

Paprašytas papasakoti, kaip viskas buvo, K.Taukačikas nebuvo linkęs prisiminti visų smulkmenų, juolab girdint žurnalistui: „Taigi viskas parašyta!“

Raginamas neslapukauti, vairuotojas sudėliojo nuotykio scenarijų: „Buvo vakaras, apie 21 valanda. Važiavau automobiliu senamiestyje, Šopeno gatvėje, prie namų, į parduotuvę „Iki“ ir sustabdė kelių eismo... Ne, šiaip policija. Tada pamatavo man girtumą ir nustatė... girtumą.“

Teismo paprašytas patikslinti, kokį girtumą parodė matuoklis, K.Taukačikas sakė: „Lengvą, patį mažiausią!“

„Tai iš kur tas girtumas atsirado?“ – lyg ir juokais, lyg ir rimtai kamantinėjo teisėja.

„Tas girtumas atsirado nuo balto vyno“, – atsakė vyriškis.

„Ko?!“ – tartum nesupratusi, kas tas vynas, perklausė blaivininkams prijaučianti A.Tumelionytė.

„Balto vyno“, – pakartojo K.Taukačikas ir netgi įvardijo tą vakarą gerto vyno rūšį.

„Ir kas čia – troškulys užpuolė? – toliau klausinėjo teisėja ir pamoralizavo. – Juk suaugęs vyras esi!“

K.Taukačikas entuziastingai pritarė: „Taip! Ir gerai vairuoju, nepažeidinėju taisyklių, tik vieną kartą gyvenime buvau ne vietoje automobilį palikęs...“

A.Tumelionytė klausė, kodėl sėdo vairuoti neblaivus. Jaunas vyras atsiduso: „Na, visiems pasitaiko kartą gyvenime...“

Teisėja neatlyžo: „Kas privertė būtinai vairuoti? Jei parduotuvė prie namų, juk su tais šlepkiukais galėjai nueiti!“

„Šalta...“, – teisinosi jis.

Į konkretų klausimą, ko jam taip prireikė parduotuvėje, K.Taukačikas atsakė kaip tikras „pijarščikas“: „Pirkinių!“

„Trūko?!“ – be užuolankų apie „kablį“ paklausė A.Tumelionytė.

„Reikėjo vakarienės“, – bandė aiškinti vyras, nors vėliau pripažino, kad būtent vakarieniaujant vynas ir buvo geriamas.

Vairuotojo pageidavimu keliavo į VPLC

K.Taukačikas tikino, jog pūsti į tikrintuvą jam teko netrukus po to, kai vartojo alkoholį.

Galbūt jis taip pat buvo girdėjęs firminį Seimo nario Arvydo Vidžiūno pasiteisinimą, kad nuo gėrimo iki pūtimo nepraėjo 15 minučių.

„Scanpix“ nuotr./Vilniaus Priklausomybės ligų centro vadovas E.Subata.
„Scanpix“ nuotr./Vilniaus Priklausomybės ligų centro vadovas E.Subata.

Įpūtęs beveik promilę Kristinas buvo įsitikinęs, kad alkoholis greitai išsigaruos, todėl atsisakė pasirašyti protokolą.

Pagal galiojančią tvarką, blaivumą patikrinę pareigūnai neprivalo papildomai vežti pažeidėjo į narkologinį skyrių, bet kiekvienas turi teisę savo iniciatyva vykti pas medikus ir papildomai už savo pinigus tikrintis. Tačiau šiuo atveju patruliai K.Taukačikui padarė išimtį – nuvežė jį VPLC.

Medikai blaivumą tikrina kompleksiškai: liepia atlikti koordinacijos testus, dar sykį pūsti į alkotesterį, ima kraujo ekspertizei.

Antrasis pūstelėjimas K.Taukačikui įžiebė viltį išlipti sausam iš balos: matuoklis parodė vos 0,46 promilės (0,4 – leidžiama norma). „Sakiau, duokit, po minutės vėl papūsiu, tikrai bus dar mažiau!“ – prisiminė K.Taukačikas. Tačiau tokie žaidimai ten nežaidžiami.

Apžavėjo centro darbuotojos

Vairuotojas prisipažino, kad apsilankymas Priklausomybės ligų centre jam paliko gerą įspūdį.

15min.lt nuotr./Žavios medikės
Žavios medikės

„Nes jos ten buvo baisiai mandagios, gražios, labai rūpinosi manimi“, – įstaigos darbuotojos K.Taukačikui paliko neišdildomą įspūdį.

Teisėja A.Tumelionytė bandė išsiaiškinti, ar nuo vyno ir medikių grožio apsvaigęs vairuotojas tikrai atsimena, kokios procedūros jam buvo atliktos VPLC.

Mat medikų pažymos apie K.Taukačikui atliktą kraujo tyrimą bylos medžiagoje nebuvo nė kvapo.

„Tai jei darbuotojos ten tokios, kaip jūs sakėte, bus jums ne pro šalį ten prasukti ir išsiaiškinti, kur ta pažyma“, – paskelbė A.Tumelionytė ir informavo, jog be trūkstamos medžiagos yra priversta atidėti bylos nagrinėjimą iki sausio 21 dienos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min