Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešumoje pasimylėti nusprendusiai uteniškių porai gresia bauda

Intymumas
Photos.com / Viešumoje pasimylėti sugalvojusi pora papiktino aplinkinius
Šaltinis: 15min
0
A A

Už nepadorų elgesį – norą mylėtis viešoje vietoje – praėjusio sekmadienio vidurdienį dviem uteniškiams prokurorai prašo skirti daugiau kaip pusantro tūkstančio litų baudą. Tokį pareiškimą su prašymu baigti šią baudžiamąją bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo baudžiamuoju įsakymu rajono apylinkės teismui parašė Utenos rajono apylinkės prokurorė Ina Zabielienė.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, rugsėjo 26 d. Užpalių miestelyje prie Šventosios upės, netoli vadinamojo beždžionių tilto,  to paties miestelio du alų geriantys gyventojai – 24 metų K.I. ir 43 metų O.J. – elgėsi nepadoriai kitų žmonių ir vaikų akivaizdoje, t. y. lytiškai santykiavo. Toks jų elgesys papiktino šalia Utenos vandenų nuotekų valymo įrengimų pastato esančio Medžiotojų gatvės septintojo namo gyventojus, tačiau jų barama ir gėdinama pusnuogių porelė nereagavo, kol atvyko pareigūnai.

„Toks elgesys viešoje vietoje netoleruotinas, paprasčiausio padorumo nepaisymas nemaloniai nuteikė šalia gyvenančius žmones, juoba kad tokiais veiksmais kaltinamieji pažeidė įstatymų numatytą ir jų saugomą visuomenės rimtį bei tvarką“, – teigia Utenos rajono apylinkės prokurorė Ina Zabielienė.

Pasak prokurorės, baudžiamasis įstatymas kaip alternatyvią bausmę numato baudą, nusikaltusieji prisipažino ir gailisi dėl savo poelgio, taip pat jie sutinka, kad abiem būtų skirtos šešių minimalių gyvenimo lygių – 780 litų baudos, nes norėtų išvengti bylos nagrinėjimo teisme.

Dėl nusikalstamų veikų, už kurių padarymą gali būti skiriama tik bauda arba ši bausmė yra numatyta kaip alternatyvi, nagrinėjimo teisme gali nebūti, o bausmė skiriama teismo baudžiamuoju įsakymu. Teisę surašyti baudžiamąjį įsakymą arba per septynias dienas priimti kitą sprendimą turi teisėjas, gavęs prokuroro pareiškimą dėl proceso baigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Įstatymas tam, kas viešoje vietoje nepadoriu elgesiu ar necenzūriniais žodžiais trikdė visuomenės rimtį ar tvarką, numato baudą, viešuosius darbus, laisvės apribojimą. Kai viešoji tvarka pažeidžiama įžūliais ar vandališkais veiksmais, demonstruojama nepagarba aplinkiniams ar aplinkai, baudžiama laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis šiemet perdavė nagrinėti teismams 1 566 baudžiamąsias bylas, iš jų 227 ikiteisminiai tyrimai buvo baigti baudžiamuoju įsakymu, 176 – pagreitinto proceso tvarka, t. y. kiekviena devinta baudžiamoji byla per septynias (baudžiamuoju įsakymu) arba per dešimt dienų (pagreitinto proceso tvarka) sulaukė teismo verdikto.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min