Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 3d. 16:26

Viktoras Muntianas: „Aš nubaustas mirties bausme“

Iš kairės: B.Jablonskienė, V.Vizbaras, V.Muntianas Kauno apygardos teismo salėje
A.Jančio nuotr. / Iš kairės: Birutė Jablonskienė, Virginijus Vizbaras, Viktoras Muntianas Kauno apygardos teismo salėje

Penktadienį, birželio 3 dieną, Kauno apygardos teisme buvo sakomos baigiamosios kalbos byloje, kurioje buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, buvęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojas Virginijus Vizbaras, buvęs Kauno vicemeras Adolfas Antanas Balutis, kaunietės verslininkės Birutė Jablonskienė ir Laima Baranauskienė kaltinami kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimu.

Garsioji trijų politikų karjerą sužlugdžiusi korupcijos byla, Kauno apygardos teisme svarstoma jau ilgiau nei dvejus metus, pagaliau artėja į pabaigą. Penktadienį prokuroras Aleksandras Kazakovas baigė skaityti kaltinamąją kalbą, kurią jau prieš mėnesį turėjo perskaityti tuometis Generalinės prokuratūros prokuroras Aidas Mažeika.

Baigdamas kaltinamąją kalbą prokuroras A.Kazakovas paprašė buvusį Kauno apskrities viršininko pavaduotoją V.Vizbarą įkalinti 6 metams ir 6 mėnesiams, iš jo konfiskuoti 100 tūkst. 200 Lt. vertės turto.

V.Muntianui, L.Baranauskienei, B.Jablonskienei, A.Balučiui prašoma laisvės atėmimo bausmės nuo 1 iki 3 metų jas atidedant.

Prieš teismo posėdį V.Muntianas, žurnalistų paklaustas, ar jis tikisi, kad prokuroras atsižvelgs į jo onkologinę ligą ir pasiūlys švelnesnę bausmę, atsakė: „Aš jau nubaustas aukščiausia, mirties bausme. Juk mano liga nepagydoma“.

Prokuroras A.Kazakovas ilgiau nei valandą skaitė bylos medžiagą, kurios didžiąją dalį sudarė slapta daryti skandalo herojų pokalbių įrašai. Jie atspindėjo visą korupcijos istorijos eigą.

Skandalingos istorijos prologas buvo energinga kauniečių verslininkių B.Jablonskienės ir L.Baranauskienės veikla, siekiant gauti sklypą A.Mickevičiaus gatvėje. Šios verslininkės žinomos kaip pirmojo „stiklainio“  Laisvės alėjoje statytojos.

Viename prokuroro A.Kazakovo perskaitytame slaptai darytų įrašų epizode veikliosios moterys taip apibūdinamos: „Mergaitės galingos ir efektingos. Jos ima sklypus, stato ir parduoda. Kauno savivaldybė šoka, kaip jos liepia“.

Ankstesnių posėdžių metu nagrinėjant bylą paaiškėjo, kad iš tuomečio Kauno apskrities  viršininko pavaduotojo V.Vizbaro Kauno verslininkės sužinojo, jog joms nebus leista lengvatinėmis sąlygomis įsigyti beveik 4 arų ploto žemės sklypo A.Mickevičiaus gatvėje.

2007-ųjų spalio 26 dieną moterys Jonavoje susitiko su pagalbos ranką sutikusiu ištiesti A.Balučiu ir perdavė paketą su pinigais.

Kaunietės žinomą politiką įpareigojo susitarti su V.Vizbaru dėl galutinės kyšio sumos. Tą pačią dieną paketas buvo perduotas Kauno apskrities valdininkui.

Vėliau V.Vizbarui perduoti dar du paketai su pinigais. Prokurorų skaičiavimais, jam atiteko 80 tūkst. litų.

Dar 20 tūkst. litų V.Vizbaras nurodė pervesti kaip paramą Pilietinės demokratijos partijai (PDP). Jis pats tuo metu vadovavo Liberalų ir centro sąjungos Jonavos skyriui.

Verslininkės įvykdė pageidavimą ir kitų žmonių vardu atliko keturis banko pavedimus. PDP tuo metu vadovavo Seimo pirmininkas V.Muntianas.

Tyrėjai užfiksavo, kad V.Vizbaras savo darbo kabinete dar yra paėmęs 200 litų kyšį iš žmogaus, kuris turėjo rūpesčių dėl tėvui priklausiusio žemės sklypo Didžiųjų Lapių gyvenvietėje (Kauno r.) sugrąžinimo.

Pareigūnams besiklausant Kauno apskrities viršininko pavaduotojo pokalbių įkliuvo ir tuometis Seimo pirmininkas V.Muntianas.

V.Muntianas ketino pirkti žemės sklypą Kėdainių rajone. Dalis jo pakliuvo į vandens telkinio apsaugos zoną, todėl statyti pastatus nebuvo galimybių. Tuometis Seimo pirmininkas paprašė V.Vizbaro išspręsti problemą, o valdininkas sutiko pagelbėti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min