Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 2d. 14:31

​Viliui Karaliui teismo suole teks susispausti su dar 25 kontrabandos bylos kaltinamaisiais

Baudžiamoji byla dėl nusikalstamo susivienijimo, kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / V.Karaliaus (dešiniau) baudžiamoji byla dėl nusikalstamo susivienijimo, kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

26 kaltinamieji gali būti teisiami vienoje byloje dėl kontrabandos, Lietuvos apeliacinis teismas.

Apeliacinis teismas trečiadienį patvirtino sprendimą sujungti dvi itin didelio masto cigarečių kontrabandos bylas, kurioje pagrindiniai kaltinamieji yra buvęs policijos pareigūnas Vilius Karalius, Svajūnas Čebatorius, Bronius Kažukauskas ir grupė muitininkų – iš viso 26 asmenys.
Teismas pažymėjo, kad dviejų bylų sujungimo tikslas – išnagrinėti jas per įmanomai trumpesnį laiko tarpą.

„Pirmosios instancijos teismas teisingai nurodė, kad abi baudžiamąsias bylas sieja dešimt tų pačių kaltinamųjų, įrodymų šaltiniai bei jų analizė. Nesujungus šių baudžiamųjų bylų, procesas užtruktų dėl posėdžių derinimo, siekiant apklausti tuos pačius asmenis dėl tų pačių ar susijusių nusikalstamų veikų. Tai gali pakenkti bylos nagrinėjimo teisme išsamumui, teisingam nusikalstamų veikų aplinkybių nustatymui ir kaltinamų asmenų kaltės klausimo išsprendimui bei nusikalstamų veikų kvalifikavimui“, – konstatavo Lietuvos apeliacinis teismas.

Kovo 17 dieną Vilniaus apygardos teismui į vieną sujungus dvi didžiules cigarečių kontrabandos bylas, šią nutartį užginčijo Generalinė prokuratūra.

Abi šias baudžiamąsias bylas tyręs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Justas Laucius skunde teismui nurodė, kad abi baudžiamosios bylos yra itin didelės apimties ir ypatingai sudėtingos, turinčios tarptautinį elementą, jose yra ilgą laiką suimtų asmenų.

Vieną šių bylų iki sujungimo Vilniaus apygardos teismas nagrinėjo nuo 2012 metų gruodžio. Joje dešimt asmenų, tarp jų buvęs policijos pareigūnas V.Karalius, kaltinami sukūrę Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijos ir Vokietijos veikusį nusikalstamą susivienijimą ir organizavę bendros daugiau nei 7 mln. litų vertės cigarečių kontrabandą. Generalinė prokuratūra teigia, kad cigaretės 2009-2010 metais buvo atvežamos į Lietuvą iš Baltarusijos ir gabenamos iš Lietuvos į Vokietiją per Lenkiją. Prokurorai nustatė, kad kyšiams muitinės pareigūnams buvo skirta 80 tūkst. eurų (276 tūkst. 224 litų).

Kol teisme buvo nagrinėjama ši kontrabandos byla, buvo baigta tirti dar viena su V.Karaliaus grupuote susijusi byla ir šiemet sausio pabaigoje buvo perduota teismui. Per šį tyrimą nustatyta, kad per dvejus metus į Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos šalis vilkikais neteisėtai įvežta ir išvežta cigarečių, kurių muitinė vertė viršija 35 milijonus litų. Nelegaliai per sieną gabenta arba bandyta pergabenti daugiau nei 84,6 mln. vienetų kontrabandinių rūkalų.

Nustatyta, kad neteisėtai pergabenti rūkalus padėjo muitinės pareigūnai – bendra kyšių, kurie buvo perduoti Baltarusijos ir Lietuvos muitinės pareigūnams, praleidusiems be muitinio tikrinimo cigaretes vežusius vilkikus, suma viršija milijoną litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min