Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilius Karalius atakavo teisėją, vengiantį nagrinėti didžiąją kontrabandos bylą, tačiau ryžtingai palikusį jį už grotų

Bylos nagrinėjimas Apeliaciniame teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Bylos nagrinėjimas Apeliaciniame teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Kontrabandos karaliumi tituluojamas kaltinamasis Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė žemesnės instancijos teisėją Artūrą Šumską, kuris savanoriškai nusišalino nuo didžiosios kontrabandininkų baudžiamosios bylos nagrinėjimo, tačiau prieš tai nematė problemos pratęsti pagrindiniam kaltinamajam Viliui Karaliui suėmimo terminą dar trims mėnesiams.

Didžiulėje naujoje kontrabandos byloje kaltinamuoju tapęs Vilius Karalius su savosios advokatės pagalba apskundė Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuri leido jam taikomą griežčiausią kardomąją priemonę pratęsti dar 3 mėnesius.

Anot žinomos teisininkės Ingridos Botyrienės, apskųsta nutartis buvo nepagrįsta ir neteisėta dėl dviejų priežasčių – teismo šališkumo bei netinkamų suėmimo pratęsimo pagrindų.

V.Karaliaus samdyta advokatė skundą nagrinėjusiam Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui pasakojo, kad žemesnės instancijos Vilniaus apygardos teismo teisėjas Artūras Šumskas iš anksto nusišalino nuo pagrindinės, didžiosios kontrabandos nusikalstamo susivienijimo baudžiamosios bylos, tačiau spalio 5 dieną priėmė nutartį, kuria nuo spalio 6-osios V.Karaliaus suėmimo terminas pratęstas dar 3 mėnesiams.

I.Botyrienė Apeliaciniame teisme prašė naikinti A.Šumsko nutartį, nes ji esą nepagrįsta ir neteisėta, o joje išdėstyti kaltinamojo suėmimo pratęsimo pagrindai – formalūs.

LNK žinių stop kadras/Vilius Karalius
Kadras iš LNK žinių/Vilius Karalius

Dar labiau V.Karaliaus gynėja akcentavo nutarties neteisėtumą dėl teismo šališkumo.

„Europos Žmogaus Teisių Teismas, Baudžiamojo proceso kodeksas ir Lietuvos Respublikos Konstitucija garantuoja žmogaus teisę į nešališką teismą“, – pareiškė teisininkė I.Botyrienė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad Apygardos teismas suėmimą V.Karaliui pratęsė ir tokiu pagrindu (esą jis gali daryti poveikį teismo procesui), kuris net nebuvo nurodytas prokuroro prašyme.

Advokatė minėjo dar vieną, jos nuomone, esminę A.Šumsko nutarties blogybę: joje pažeistas V.Karaliaus nekaltumo prezumpcijos principas, nes yra konstatuojama kaltinamojo kaltė.

Gynėja taip pat pabrėžė, kad jos ginamasis kalėjime laikomas „nežmoniškomis, jo garbę ir orumą žeidžiančiomis sąlygomis, kurios daro nepataisomą žalą.“

Savo ruožtu bylą kuruojantis prokuroras Gintaras Jasaitis laikėsi priešingos pozicijos: „Prašyčiau skundą atmesti ir palikti galioti Vilniaus apygardos teismo nutartį.“

Prokuratūros atstovas nemato nieko bloga, kad A.Šumskas sprendė klausimą dėl kardomosios priemonės, bet nusišalino nuo pagrindinės baudžiamosios bylos. „Tai teisėjo vidinis supratimas dėl jo galimybių toliau nagrinėti šią bylą,“ – svarstė prokuroras G.Jasaitis.

V.Karaliaus ir jo gynėjos skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Kęstutis Jucys antradienį paskelbė, kad skundą atmeta. Tiesa, į vieną pastabą K.Jucys atsižvelgė – pašalino iš skundžiamos nutarties aplinkybę, esą V.Karalius gali daryti neteisėtą poveikį teisminiam procesui. Tokių duomenų teismai neturi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min