Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilkaviškyje demaskuota kontrabandininkų grupuotė: aptiktas nelegalių cigarečių sandėlis ir kanapių plantacija

Pareigūnų radiniai
MKT nuotr. / Pareigūnų radiniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 27-osios naktį jungtinė muitinės, pasienio ir policijos pareigūnų grupė Vilkaviškio rajono Sodėnų kaime esančioje fermoje aptiko nelegalių rūkalų sandėlį.

Kaip nurodoma muitinės kriminalinės tarnybos pranešime, rasta apie 10 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų. Sulaikyti 7 asmenys, įtariami cigarečių kontrabandos gabenimo organizavimu per Kybartų kelio postą.

Vienas jų – Kybartų kelio poste dirbęs muitininkas.

Tarp įtariamųjų taip pat yra vienas buvęs ONTT pareigūnas ir vienas šiuo metu dirbantis Marijampolės policijoje. Abu jie šiuo metu slapstosi.

Vieno iš sulaikytųjų namuose, Virbalyje, pareigūnai aptiko ir kanapių plantaciją.

Vykdydama ikiteisminį tyrimą dėl cigarečių kontrabandos, rugpjūčio 27-osios naktį jungtinė muitinės, pasieniečių ir policijos operatyvinių darbuotojų grupė (Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT), Muitinės Tarnybinių Tyrimų tarnybos (TTT), VSAT Lazdijų ir Pagėgių rinktinių Operatyvinės veiklos skyriaus, specialiosios paskirties būrio ir Marijampolės policijos Imuniteto poskyrio pareigūnai) netikėtai patikrino Vilkaviškio rajono Sodėnų kaime esančią fermą.

Vidun įsiveržę pareigūnai užklupo ir sulaikė penkis fermoje besidarbavusius asmenis.

Pastarieji kaip tik traukė ir krovė iš pastate buvusių keturių lengvųjų automobilių slaptaviečių kontrabandines cigaretes.

Iš viso kontrabandininkų sandėlyje pareigūnai aptiko apie 10 tūkst. pakelių įvairių rūšių („Denim“, „Winston“, „Vice Roy“, „Super Slim“) nelegalių rūkalų. Bendra cigarečių kontrabandos vertė – apie 80 tūkst. Lt.

Tą pačią naktį buvo sulaikyti dar du įtariamieji šios cigarečių kontrabandos organizavimu. Vienas jų – Kybartų kelio poste dirbęs muitininkas A. B. buvo sulaikytas darbo vietoje, kitas įtariamasis sulaikytas namuose Vilkaviškyje.

Beje, operacijos metu prie fermos atskubėjo dar vienas automobilis. Pareigūnai bandė transporto priemonę sustabdyti, tačiau pastarosios vairuotojas, pavojingai manevruodamas, sugebėjo pasprukti.

Manoma, kad automobilį vairavo vienas iš dviejų iki šiol nesulaikytų įtariamų kontrabandos organizavimu: D. D., dirbantis Marijampolės kelių policijoje.

Taip pat tebesislapsto ir kitas įtariamasis – R.D. (aukščiau minėto policininko tėvas, irgi buvęs policijos ONTT pareigūnas).

Vėliau pareigūnams atliekant kratas, vieno iš fermoje sulaikytųjų asmenų – A. V. namo kieme Virbalyje, šiltnamyje, buvo aptikta ir kanapių plantacija.

Visi sulaikytieji yra įtariami cigarečių kontrabandos gabenimo organizavimu per Kybartų kelio postą, jie buvo uždaryti į Vilniaus bei Kauno apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų areštines.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 dalį (Kontrabanda), 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis), 260 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis), 265 str. 1 d. (Neteisėtas aguonų ar kanapių auginimas).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min