Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus apygardos teismo pirmininkui Artūrui Šumskui drausmės bylą kelti atsisakyta

Vilniaus apygardos teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus apygardos teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teisėjų etikos ir drausmės komisija, išnagrinėjusi Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Egidijaus Žirono teikimą dėl Vilniaus apygardos teismo pirmininko Artūro Šumsko veiklos trūkumų, priėmė sprendimą drausmės bylos teismo pirmininkui nekelti, praneša Nacionalinė teismų administracija.

„Tam tikri administravimo trūkumai nesudaro pagrindo teisėjui kelti drausmės bylą. Teisėjų drausminę atsakomybę sudaro aiškūs pažeidimai ir teisėjo pareigų neatlikimas. Šiuo atveju tokių aplinkybių nebuvo nustatyta“, – skeldamas Komisijos sprendimą teigė Komisijos pirmininkas Algis Norkūnas.

Komisijai atsiųstame teikime nurodoma, kad VAT vidinio administravimo sritis, už kurią atsakingas teismo pirmininkas, apimanti darbuotojų drausmę ir profesinę kultūrą yra organizuojama tinkamai, naudojant įvairias priemones (įskaitant ir prevencines), tačiau pasitaikė atvejų, kad šios priemonės nebuvo pakankamai veiksmingos.  Komisija sutiko su LApT išvada, kad VAT teisme yra vidinio administravimo trūkumų ir kad juos būtina šalinti, tačiau nemano, kad tai sudaro drausminį pažeidimą.

Primintina, kad š. m. kovo 23 d. nustačius, kad VAT teisėjas Z. Birštonas darbo vietoje yra neblaivus, A. Šumskas ėmėsi visų teisės aktuose numatytų priemonių dėl operatyvaus šio incidento ištyrimo ir tinkamo įforminimo, tą pačią dieną kreipėsi į Etikos ir drausmės komisiją dėl Z. Birštono elgesio. Komisijai pateiktame paaiškinime VAT pirmininkas moralinę atsakomybę už šį incidentą prisiėmė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min