Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

„Vilniaus brigados“ buvęs narys Ždanas suimtas už turto reketavimą (atnaujinta 11.25 val.)

Nusikalstamo pasaulio įžymybė Aleksandras Ždanovas už grotų atsidūrė su gerai policijai pažįstamu bendrininku Leonidu Podochanovu.
A.Ždanovas prieš tai ilgai kalėjo už žmogžudystę.
A.Ždanovas prieš tai ilgai kalėjo už žmogžudystę. / „Lietuvos žinių“ nuotr.

Pačioje praėjusių metų pabaigoje už turto prievartavimą trims mėnesiams suimtas buvusios „Vilniaus brigados“ įžymybė A.Ždanovas, pravarde Ždanas. Taip pat suimtas jo bendrininkas – gerai sostinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybai pažįstamas L.Podochanovas, antradienį rašo delfi.lt.

Daug metų už žmogžudystę kalėjęs A.Ždanovas vėl atsidūrė tardymo izoliatoriuje, nes, pareigūnų žiniomis, ėmėsi vykdyti godžios moters užsakymą išmušti iš jos buvusio sutuoktinio automobilį.

Pasak pareigūnų, bendrą verslą turėję sutuoktiniai išsiskyrė, pasidalijo turtą, bet vėliau moteris nusprendė, kad jai reikėtų pasiimti ir automobilį. Kadangi buvęs sutuoktinis jo geruoju neatidavė, moteris nusprendė pasitelkti į pagalbą nusikaltėlius.

Delfi.lt žiniomis, gruodžio pradžioje Ždanas su bendrininkais užsakovės buvusį sutuoktinį nusivežė į mišką, nesmarkiai primušė ir prigąsdino, jog liūdnai baigsis, jei buvusiai žmonai neatiduos automobilio.

Papildyta 11.25 val. Antradienį Vilniaus apskrities VPK Viešųjų ryšių tarnyba papildomai pranešė, kad dar 2009 gruodžio 7 dieną sostinės pareigūnai gavo piliečio J.Č. pareiškimą,  jog nepažįstami asmenys, naudodami fizinį smurtą ir neteisėtai atėmę jo laisvę, gruodžio 2 dieną reikalavo perrašyti pareiškėjo įmonei priklausantį automobilį kito asmens vardu ir sumokėti 50 000 litų.

Įtariant nusikaltimu, gruodžio 28 dieną buvo sulaikyti A.Ždanovas (gim. 1964 m.) o kitą dieną – ir L.Podochanovas (gim. 1972 m.).

Sulaikytiesiems pateikti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 181 straipsnio (Turto prievartavimas) 2 dalį (Tas, kas prievartaudamas turtą panaudojo fizinį smurtą, atėmė asmeniui laisvę, sunaikino ar sugadino jo turtą arba kitokiu būdu padarė jam didelės turtinės žalos, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.)

Naujųjų metų išvakarėse Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trims mėnesiams leido suimti A.Ždanovą, o L.Podochanovą – mėnesiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min