Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus centre degė buvusios Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje esantis pastatas

Gaisro vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gaisro vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Gausios Vilniaus ugniagesių pajėgos pirmadienio vakarą išskubėjo gesinti gaisro, kilusio buvusios Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje stovinčiame pastate. Žmonės per incidentą nenukentėjo.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Pranešimas apie gaisrą gautas apie 17.03 val. Į gaisro vietą nusiųstos penkios autocisternos, autokopėčios ir štabo automobilis.

Ugniagesiams atvykus, ligoninės stogas degė atvira liepsna. Pasak ugniagesių, dega viršutiniame pastato aukšte.

Papildyta 17.33 val.: Pranešimą apie gaisrą išplatino ir Bendrasis pagalbos centras. Kaip rašoma pranešime, pirmadienį apie 17.02 val. gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. ir A. Goštauto g. sankryžoje iš po 2-jų aukštų namo stogo rūksta dūmai.

Į įvykio vietą išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Liudininkai praneša, kad policija sustabdė eismą Vasario 16-osios gatve. Tai padaryta tam, kad pro šalį važiuojantys automobiliai netrukdytų ugniagesiams.

Papildyta 17.48 val.: Ugniagesiai redakcijai patikslino, kad atvira liepsna dega buvusios ligoninės teritorijoje esantis apleistas pastatas (50x10 m).

Pranešimų apie nukentėjusius žmones kol kas negauta.

Papildyta 17.55 val.: Kaip iš įvykio vietos pranešė 15min.lt fotografas Irmantas Gelūnas, atvirą liepsną ugniagesiai jau nuslopino. Tačiau iš pastato, stovinčio greta A.Goštauto g., stogo vis dar rūksta dūmai.

Papildyta 18.30 val.: Pasak ugniagesių, apie 18.12 val. gaisras buvo lokalizuotas. Degė trečiame aukšte esančios patalpos, jose sukrautos šiukšlės.

Ugnis nusiaubė tris kambarius, palėpę, ugnis buvo persimetusi į stogą. Dalis stogo nudegė.

Šv. Jokūbo ligoninė Vilniuje buvo įkurta 1702 m. Ji buvo įkurta prie Šv. Jokūbo ir Šv. Pylipo dominikonų bažnyčios esančiose dominikonų vienuolyno patalpose.

XIX a. pradžioje ligoninėje jau buvo 250 lovų ligoniams.

Sovietinės okupacijos laikotarpiu ji buvo pervadinta į Vilniaus miesto 1-ąją ligoninę, vėliau – į 1-ąją tarybinę klinikinę ligoninę. Šv. Jokūbo vardą ligoninė atgavo 1992 m.

Savo veiklą ligoninė nutraukė 2003 m. spalio 31 d.

Papildyta 19.36 val.: Ugniagesiai praneša, kad gaisras buvusios ligoninės pastate jau užgesintas, tačiau gelbėtojai dar perkasinėja degėsius.

Iš viso pirmadienį iki 18 val. Lietuvoje buvo užregistruota 30 gaisrų, ugniagesiai atliko 15 kitų gelbėjimo darbų. „Tai yra paros vidurkis. Daugokai šiandien“, – teigia ugniagesiai.

Pirmadienio gaisruose jau žuvo vienas žmogus (tai nutiko Kėdainių rajone), vienas žmogus buvo traumuotas (Prienuose dėl vadinamojo „maisto pridegimo“ dūmais apsinuodijo 1973 m. gimusi moteris).

Žemiau galite peržiūrėti įvykio liudininko Sauliaus S. filmukus iš gaisro buvusioje ligoninėje. Dėkojame Sauliui!

VIDEO: Gaisras Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje Vilniuje, 2013 01 14 (1)

VIDEO: Gaisras Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje Vilniuje, 2013 01 14 (2)

VIDEO: Gaisras Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje Vilniuje, 2013 01 14 (3)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min