Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus centre nužudyto advokato Sergejaus Novikovo biografijos posūkiai: nuo „Vilniaus brigados“ gynėjų iki Laidojimo rūmų akcininkų

Įvykio vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio popietę Vilnių ir Lietuvą sukrėtė įžūli žmogžudystė Vilniaus centre. Prie automobilio „Honda“, išėjęs iš banko „Citadele“, rastas negyvas advokatas, Vilniaus miesto tarybos narys Sergejus Novikovas.

Kaip jau rašė 15min.lt, tyrėjų teigimu, S.Novikovas mirė nuo durtinės žaizdos. Įdomi detalė – galinis automobilio „Honda“ ratas pradurtas.

Advokato karjera įgriso

1989 metais vien tik gerais pažymiais baigęs Vilniaus universitetą, S.Novikovas pradėjo dirbti advokatu, primena dienraštis „Lietuvos rytas“.

Jis visuomenei tapo žinomas, kai 1994 metais žurnalisto Vito Lingio žudikų byloje gynė Borisą Bobičenką.

Vėliau S.Novikovas atstovavo Olego Mikulevičiaus ir kitų „Vilniaus brigados” narių interesams. Dėl to jis dažnai buvo vadinamas mafijos advokatu.

Tuomet daug kas stebėjosi, kodėl S.Novikovas ėmėsi ginti garsius nusikaltėlius – advokatas nebuvo tarp rėksmingų ir reklamą mėgstančių teisininkų. Bendraudamas su klientais jis daugiausiai tylėdavo ir klausydavosi.

Tik po kelių dienų advokatas pasiūlydavo galimą teisinį sprendimą, kuris neretai padėdavo išsigelbėti iš sudėtingų situacijų. Garsas apie savotišką advokatą sklido plačiai – kartais jam skambindavo net teisėjai ir konsultuodavosi, kaip išsikapstyti iš vieno ar kito teisinio aklagatvio.

Dalyvavo RST privatizacijoje, bet nepasisekė

Maždaug nuo 2003 metų S.Novikovas vis rečiau imdavosi baudžiamųjų bylų ir pradėjo atstovauti įvairioms bendrovėms.

Viena pirmųjų jo atstovaujamų didelių kompanijų buvo Olandijoje įregistruota bendrovė „VS Energy”. Ši kompanija bandė dalyvauti Rytų skirstomųjų tinklų privatizavimo konkurse, tačiau buvo iš jo išmesta. Neoficialiai buvo kalbama, kad už šios kompanijos slepiasi rusiškas kapitalas.

Vėliau S.Novikovas ėmė atstovauti įvairioms su bendrove „Rubicon” susijusioms įmonėms.

„Taip daug geriau. Atstovaudamas banditams nežinai, ką gausi – honorarą ar kulką į kaktą. O su įmonėmis ar verslininkais daug paprasčiau – sutari dėl sėkmės mokesčio ir esi garantuotas, kad uždirbsi didelius pinigus”, – tuomet kalbėjo S.Novikovas.

Nesusipratimai su klientais

Tačiau greitai paaiškėjo, kad negalima aklai pasitikėti ir verslininkais. Prieš kelerius metus S.Novikovas atstovavo vienai marijampolietei, kurios bendrovei Valstybinė mokesčių inspekcija buvo paskyrusi beveik milijono litų baudą.

Buvo sutarta, kad tuo atveju, jeigu pavyks panaikinti baudą, advokatas gaus trečdalį sumos. Dėl šios bylos S.Novikovas ne kartą mynė Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovų durų slenkstį.

Galiausiai Marijampolės apskrities mokesčių inspekcijos vadovė priėmė beveik neįtikėtiną sprendimą panaikinti baudą. Tačiau vietoj žadėto honoraro advokatas išgirdo verslininkės pareiškimą, kad ji pati viską susitvarkė.

Nusivylė S.Novikovas ir gindamas žmogžudyste apkaltintą Palangos verslininką Gediminą Jacką. Už grotų patekęs palangiškis buvo žodžiu pažadėjęs, kad vien tik už išlaisvinimą iš kalėjimo advokatą apipils auksu. Tačiau kai reikėjo mokėti, pažadai subliūško.

Pats visada laikydavęsis žodžio S.Novikovas negalėjo suprasti, kaip kiti gali meluoti.

Nors praėjusiais metais S.Novikovas deklaravo, kad uždirbo daugiau kaip milijoną litų, tai jam didelio pasitenkinimo neteikė.

„Užkniso mane tas advokato darbas, nuolatinis lakstymas, kaulijimas”,– prieš kelis mėnesius savo draugams kalbėjo S.Novikovas.

Agitavo SMS žinutėmis

S.Novikovas turėjo rūpesčių ir dėl sostinės Olandų gatvėje esančios bendrovės Vilniaus laidotuvių rūmų, kurių didelė dalis akcijų priklausė jam.

Šalia bendrovės pastato S.Novikovas buvo įsigijęs didelį žemės sklypą, tačiau iš savivaldybės niekaip negavo leidimo pradėti statybas.

Galbūt dėl to, daugelio pažįstamų nuostabai, jis šiemet nutarė Darbo partijos sąraše kandidatuoti į Vilniaus savivaldybę.

Prieš pat rinkimus advokatas visiems savo pažįstamiems ir klientams išsiuntė SMS žinutes ir paprašė balsuoti už jį.

Toks reklamos būdas pasiteisino – nors Darbo partijos sąraše advokatas buvo tik 12-as, rinkėjai jį pakylėjo iki 6-osios vietos.

Išrinktas į Vilniaus tarybą S.Novikovas deklaravo turintis įvairaus turto, kurio vertė – daugiau nei 3 mln. litų.

Manoma, kad po rinkimų S.Novikovas atliko nemažą vaidmenį įkalbėdamas Darbo partijos ir Rusijos aljanso narius palaikyti mero posto siekiantį Artūrą Zuoką.

Tačiau su Darbo partija S.Novikovas savo politinės karjeros nesiejo. Neoficialiomis žiniomis, jis su Rusijos aljanso nariais Olga Gorškova ir Viktoru Balakinu ketino suformuoti atskirą frakciją. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min