Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 23d. 18:14 , Atnaujinta: 2018 rugpjūčio 24d. 11:06

Vilniaus centre žiauriai sumušto vyro žmona prašo pagalbos: „Norėtųsi, kad jie būtų nuteisti už tokį banditizmą“

Nuotraukos iš įtariamųjų feisbuko
Facebook nuotr. / Nuotraukos iš įtariamųjų feisbuko

Sekmadienio vakarą pačiame Vilniaus centre, šalia Vinco Kudirkos aikštės esančioje stovėjimo aikštelėje buvo užpultas ir žiauriai sumuštas jaunas vyras. Du ten girtavę ir priekabių ieškoję jaunuoliai jį daužė taip smarkiai, kad ligoninėje medikai jį gydo iki šiol. Apie įvykį 15min papasakojo nukentėjusiojo žmona, ji prašo atsiliepti įvykio liudininkus ir taip pat stebisi, kodėl policija neinformavo visuomenės apie šį smurto protrūkį.

„Du alkoholį geriantys nepažįstami vyrai pradėjo kabinėtis prie žmonių ir labai stipriai sumušė mano 29-erių metų vyrą. Dabar medikai stengiasi jo būklę stabilizuoti, bet yra sulaužytas žandikaulis abiejose pusėse ir didelės komplikacijos dėl kraujavimo“, – 15min pasakojo nukentėjusiojo žmona, paprašiusi neatskleisti nei jos, nei vyro duomenų, nes bijo užpuolikų susidorojimo.

Abu jie šiuo metu yra laisvėje. Kaip informavo Vilniaus apskrities policija, vienas iš užpuolikų, 1997 m. gimęs jaunuolis buvo sulaikytas iškart ir uždarytas į areštinę, o šiuo metu jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str.).

Nors policija atsakyme nieko neužsiminė apie antrąjį įtariamąjį, moteris tikina, kad visus jo duomenis teisėsauga turi, šis, panašaus amžiaus kaip ir sulaikytas jaunuolis.

„Jau prasidedant muštynėms, kviečiau policiją ir po to vijausi užpuolikus, kol pavyko sustabdyti pro šalį važiavusį policijos ekipažą, vienas iš užpuolikų sulaikytas iškart, kitą dar bandėme vytis, bet jis tą vakarą pabėgo.

Kiek žinau iš policijos, ir antras šiuo metu turėtų būti rastas. Bet kokiu atveju, abiejų tapatybės jau nustatytos tą pačią dieną, nes stotelėje buvo vaikinas, kuris vieną pažinojo, tik nežinau, ar šis vienintelis policijos pasižymėtas liudininkas viską matė nuo pradžių“, – pasakojo ji.

Peržiūrėjus įtariamų mušeikų feisbuko profilius, čia matomas neįmantrus gyvenimas – ginklai, kruvini krumpliai ir, panašu, labai artima chuliganų tarpusavio draugystė.

Moteris tikisi, kad paviešinus šią istoriją atsiras įvykio liudininkai, jie labai padėtų teisėsaugai tiriant šį nusikaltimą.

„Galbūt pavyktų surasti merginą, kuri sėdėjo šalia ir matė viską nuo pradžių, nes policija pati liudininkų neapklausinėjo, užsirašė tik vardą to, kuris atpažino užpuoliką, – rašė ji ir pridūrė. – Norėtųsi, kad žmonės būtų tikrai nuteisti už tokį banditizmą.“

Beje, moteris stebėjosi, kad Vilniaus policija neinformavo visuomenės apie šį įvykį, jis nebuvo įtrauktas į viešai skelbiamą įvykių registrą.

„Esu šiek tiek nustebusi, kaip stipriai Vilnius saugo savo reputaciją, jog policija apie šį įvykį neinformavo žiniasklaidos, manau, tai nėra teisinga. Nes tai įvyko ne kokioje nuošalioje vietoje, ne naktį, o pačiame Vilniaus centre 21 valandą savaitgalį, kai aplink pilna žmonių ir turistų.

Jei atsirastų žiniasklaidoje straipsnis, galbūt rimčiau ir policija, ir tyrėjai tą bylą judintų. Kai atvykau su policijos pareigūnais po pirmo vaikino sulaikymo atgal į vietą užpuolimo, mano vyras gulėjo kraujo klane ir aplink buvo didelis būrys žmonių, galbūt būtų ir kas tą situaciją filmavo“, – pasakojo ji.

Vilniaus policijos atstovai paklausti, kodėl nepaviešino šio įvykio, paaiškino, kad taip daro remdamiesi generalinio komisaro įsakymu.

„Viešosios tvarkos pažeidimai įtraukiami į paros įvykių suvestinę tuomet, kai jie padaryti naudojant ar mėginant panaudoti šaunamąjį ginklą ar sprogmenis arba peilius, kastetus ar kitokius nešaunamuosius ginklus, taip pat kitus daiktus, specialiai pritaikytus žmogui sužaloti, taip pat kai juose dalyvavo vaikai“, - rašoma atsakyme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min