TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus ekologinės policijos viršininkas Vladimiras Jankoitas tapo teisiamuoju

Vilniaus policijos atstovas V.Jankoitas sako, kad prasidėjus mokslo metams į policijos akiratį patenka daugiau prostitucija besiverčiančių merginų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Buvęs Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas Vladimiras Jankoitas
Šaltinis: BNS
0
A A

Piktnaudžiavimu įtariamas buvęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas Vladimiras Jankoitas penktadienį stojo prieš teismą.

Nors byla dar nepradėta nagrinėti, policijos skyriaus viršininkas prašosi grąžinamas į tarnybą ir reikalauja, kad jam būtų sušvelnintos taikomos kardomosios priemonės – jis galėtų išvykti į užsienį ir bendrauti su bylos dalyviais.

Kartu su juo teisiami dar trys asmenys. Posėdžio pradžioje paaiškėjo, kad bylos nagrinėti iš esmės nepavyks, nes vienas kaltinamųjų Rolandas Pocius neturi gynėjo. Vyras pareiškė, kad atsisako buvusio savo gynėjo. Tačiau su proceso dalyviais pasitarusi teisėja Nida Vigelienė pranešė, kad kaltinamojo atsisakymo nepriima, nes gynėjo dalyvavimas yra būtinas ir pareikšto gynėjo atsisakymo nepriima.

„Būtinas gynėjo dalyvavimas byloje. Esant tokiai situacijai, bus kreipiamasi į valstybės garantuojamą teisės pagalbos tarnybą,“ – sakė teisėja. Bylos nagrinėjimas vyks gegužės 15 dieną.

Šioje byloje teismas rengia posėdį ir kitą savaitę – tada paaiškės, ar V.Jankoito nušalinimas nuo pareigų policijoje pratęsiamas.

Kaltinamasis tikino, kad beveik dvejus metus trunkantis jo nušalinimas nuo pareigų ekologinėje policijoje niekam nenaudingas.

„Nušalinimas kenkia mano materialinei gerovei, ryšiams, reputacijai. Galioja nekaltumo prezumpcija – tik po teismo nuosprendžio galima spręsti, ar aš kaltas, ar ne. Aš nelinkęs daryti nusikaltimus. Aš beveik dvejus metus nušalintas nuo pareigų – sumažėjo mano profesiniai įgūdžiai, man vėl reikės adaptuotis – bus nuostolinga ir man, ir Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, prašau nepratęsti nušalinimo“, – sakė V.Jankoitas, policijoje dirbantis 16 metų.

Jo advokatas Vytautas Sirvydis taip pat aiškino, kad ilgai taikomas nušalinimas nuo pareigų šiurkščiai prieštarauja įstatymams.

V.Jankoitas taip pat skundėsi teismui, kad jam draudžiama bendrauti su didele grupe asmenų, kuri minima byloje, šie asmenys jo byloje yra liudytojai.

„Šiuos asmenis pažįstu daug metų – bendras poilsis, bendri gimtadieniai. Prarandamas ryšys tarp šeimų. Su jais sieja ir bendrų problemų sprendimas, ne tik laisvalaikis. Tie asmenys jau yra davę parodymus“, – kalbėjo kaltinamasis. Jis taip pat prašė suteikti jam galimybę išvykti į užsienį ilgiau nei 14 dienų.

Prokurorė Vilma Vidugirienė šiems prašymams prieštaravo, nes esą V.Jankoitui ir taip taikomos švelniausios kardomosios priemonės, o bendrauti su kai kuriais asmenimis jam turi būti draudžiama, nes jie dar nėra apklausti teisme.

Įtariama, kad V.Jankoitas policijos duomenų bazėje rinko duomenis apie privatų kai kurių asmenų gyvenimą.

Ar V.Jankoito nušalinimas nuo pareigų bus pratęstas, ir ar jam toliau bus taikomi kiti apribojimai, paaiškės trečiadienį.

Įtariama, kad paprašytas V.Jankoitas policijos duomenų bazėje rinko duomenis apie privatų asmenų gyvenimą. Kartu su juo bus teisiamas jo giminaitis Jurijus Jankoitas, Rolandas Pocius ir Sergejus Kotusevas. Pristatydami kaltinamieji teismui teigė, kad iki tol nebuvo nei teisti, nei bausti administracine tvarka.

Įtariama, kad šie asmenys prašė Ekologinės policijos viršininko paslaugos, kad jis surinktų duomenis apie vieną ar kitą asmenį. Byloje buvo ir daugiau įtariamųjų, tačiau jie nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą.

V.Jankoitui pareikšti įtarimai dėl to, kad piktnaudžiaudamas tarnyba rinko duomenis apie privatų asmens gyvenimą, taip pat jis įtartas dokumentų klastojimu. Pareigūnai nesurinko duomenų, kad policijos skyriaus viršininkas gavo atlygį už šias paslaugas.

„Nenustatyta, kad jis būtų gavęs kažkokią asmeninę naudą. Inkriminuota tik neturtinė žala valstybei“, – BNS yra sakiusi Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Vilma Vidugirienė. Asmenys, apie kuriuos galimi neteisėtai buvo rinkta informacija, dėl žalos į teisėsaugą nesikreipė.

V.Jankoitą Imuniteto valdybos pareigūnai sulaikė darbo kabinete 2012 metų birželį. Kurį laiką policininkas buvo suimtas ir laikomas uždarytas Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalėjime, vėliau paleistas į laisvę.

Baudžiamoji byla dėl neteisėto duomenų apie asmens privatų gyvenimą rinkimo dar 2013 metais buvo perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui, tačiau teismas dėl kaltinimo akto trūkumų grąžino prokuratūrai. Šiemet sausio 22 dieną teismas buvo dar kartą nusprendęs grąžinti prokurorui kaltinamojo akto trūkumams pašalinti. Antradienį Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad Ekologinės policijos vadovo byla gali būti nagrinėjama teisme.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min