Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 22d. 11:00

Vilniaus miesto patalpas gyventojams nuomojo kaip savas – sulaukė FNTT kratos

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnai atliko kratą Vilniaus V.Šopeno gatvės trečiajame name. Įtariama, kad iš miesto savivaldybės administracines patalpas išsinuomojusi UAB „Sertona“ jas nelegaliai pernuomoja kaip gyvenamuosius butus ir iš to pelnosi ne tik įmonė, bet ir šešėlinis jos vadovas Robertas Petruitis. Kai kurie gyventojai pasakoja už nuomą mokantys grynaisiais pinigais, o savivaldybės atstovai tikina, kad įmonė miestui skolinga daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Pats verslininkas sako patalpų gyventi nenuomojantis, su „Sertona“ nieko bendro neturintis.

Kratą 15min patvirtino FNTT atstovai. Tiesa, kokiu pagrindu jį vyko, neatskleidė.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi, kurios kopiją gavo 15min, teigiama, kad R.Petruitis įtariamas neteisėtai pernuomojantis 1687 kv. m Vilniui priklausančias patalpas ir nelegaliai iš to besipelnantis.

Kai kurie gyventojai teigia R.Petruičiui už nuomą atsiskaitantys grynaisiais pinigais – vyras pats atvažiuoja jų pasiimti. Kiti sako pinigus persiunčia vyro artimiesiems.

Nuomininkų teigimu, iki 60 kv. m būsto nuoma stoties rajone esančiame name kainuoja apie 300 eurų, už komunalinius tenka pakloti dar apie 100 eurų. Tiesa, sąskaitos už komunalines paslaugas, anot gyventojų, pateikiamos nėra. Nuomininkai įtaria, kad šių išlaidų nuomotojas pagrįsti negalėtų.

FNTT nuotr./Pinigai
FNTT nuotr./Pinigai

Rekvizitai.lt duomenimis, šiuo metu UAB „Sertona“ vadovas yra Jonas Martinkėnas. Tačiau teismo nutartyje teigiama, kad jis yra vienas iš patalpų Šopeno gatvėje nuomotojų.

Įdomu ir tai, kad rekvizituose nurodytas telefono numeris yra toks pats, koks ir ant nuomos sutarčių, kurią su naujakuriais pasirašė R.Petruitis.

Čia yra ir žmonių, ir valstybės apiplėšinėjimas.

Registrų centro duomenys taip pat rodo, kad „Sertona“ glaudžiai susijusi su R.Petruičiu – nuo 2014-ųjų iki 2020-ųjų įmonei vadovavo Edita Petruitienė.

Kratosi atsakomybės dėl butų nuomos

Paskambinus nurodyti kontaktu, atsiliepė taip pat R.Petruitis.

– Ar dar turite laisvų būtų išsinuomoti Šopeno gatvėje? – paklausėme jo.

– Ne, nenuomojame.

– Kas yra tų patalpų savininkas?

– Negaliu jums nieko pasakyti.

– Kodėl negalite?

– Todėl, kad nežinau. Kiek žinau, savivaldybė yra patalpų savininkė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniaus miesto savivaldybė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniaus miesto savivaldybė

– Tai jūs butų nenuomojate?

– Ne.

– Tai kodėl jūsų parašas ir telefono numeris yra ant sutarčių su gyventojais?

– Negaliu aš nieko pasakyti. Tai gal ne mano? Kodėl teigiat, kad mano?

– Todėl, kad skambinu ten nurodytu tel. numeriu.

– Nežinau, aš nematau tos sutarties, aš negaliu jums nieko pakomentuoti.

Aš neturiu įmonės, kažką klaidingai žinot.

Savivaldybė: bendrovė skolinga 30 tūkst. eurų.

Pasak Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko, patalpos UAB „Sertona“ buvo išnuomotos 2014-aisiais 5-erių metų laikotarpiui. Įmonei buvo leista patalpas subnuomoti.

Tačiau, anot politiko, 2018 metais savivaldybė sužinojo, kad vietoje administracinės veiklos, bendrovė patalpas rinkoje nuomoja apgyvendinimui.

„Tai nesusiję su nuomos sutartimi, todėl 2018 m. sutartis dėl nuomos sutarties pažeidimo buvo nutraukiama ir [paprašėme] sugrąžinti patalpas. Tada prasidėjo teisiniai ginčai. Įmonės vadovai pradėjo vengti kontaktų, tose patalpose gyveno daug žmonių, kurie turėjo savo daiktus, nieko nežinojo apie tokias aplinkybes, nuomininkas nebuvo pranešęs apie tai”, – pasakoja V.Benkunskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valdas Benkunskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valdas Benkunskas

Pasak vicemero, siekiant išspręsti padėtį, buvo kreiptasi į teismą. Praėjusių metų vasario mėnesį Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė nuomotojus iškeldinti, o metų pabaigoje ir priteisė sumokėti žalą.

Ji siekia apie 30 tūkst. eurų – beveik 22 tūkst. už negautą nuomą, 1,9 tūkst. delspinigių, 934 eurai už nesumokėtą vandens tiekimą ir daugiau nei 6 tūkst. už šildymą.

Pasak V.Benkunsko, net ir pralaimėjusi bylas, įmonė toliau vengia vykdyti savo įsipareigojimus, nebendradarbiauja nei su savivaldybe, nei su antstoliais: „tapome nesąžiningai veikiančio nuomininko įkaitais“.

Pats R.Petruitis teigia nieko bendro su UAB „Sertona“ neturintis, esą įmonė – ne jo. „Aš neturiu įmonės, kažką klaidingai žinot. Klaidinga informacija turite.“

Atkreiptinas dėmesys, kad bendrovės vadovybė pasikeitė kelios savaitės prieš įmonei nenaudingą teismo sprendimą atlyginti savivaldybei žalą. Jis buvo priimtas 2020 m. lapkričio 26 dieną, o E.Petruitienė vadovo pareigas J.Martinkėnui perleido lapkričio 4 dieną.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Namas V. Šopeno gatvėje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Namas V. Šopeno gatvėje

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas teigia, kad toks bendrovės elgesys yra nepagarbus nei įstatymams, nei žmoniškumui.

„Švelniai sakant, yra įžūlus [elgesys]. Čia yra ir žmonių, ir valstybės apiplėšinėjimas, kai yra išnuomojamas turtas disponavimui, bet iš esmės yra užsiiminėjama veikla, siekiant trumpalaikio grobio, praturtėjimo. Šiuo atveju labiausiai nukenčia žmonės, kurie pasimauna ant skelbimų. Be to, nepasidomėdami visomis aplinkybėmis, nuo to nukenčia. Laukinių laikų pavyzdys, kaip yra nesiskaitoma nei su teise, nei su žmoniškumu, nei su niekuo kitu“, – kalbėjo jis.

Naujakuriai15min pasakojo, kad prieš įsikeldami gyventi minėtu adresu, pasirašydavo nuomos sutartis, tačiau vėliau Vilniaus miesto savivaldybės Nekilnojamojo turto skyrius juos informavo, kad sutartys – fiktyvios.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min