Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus miesto savivaldybės administracija, vykdydama viešuosius pirkimus, neužtikrino lygiateisiškumo bei skaidrumo principų

Dabar Vilniuje koncentruota didelė dalis šalies ekonomikos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus savivaldybės pastatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešųjų pirkimų tarnyba, išnagrinėjusi Vilniaus miesto savivaldybės vykdytų viešųjų pirkimų dėl finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo bei konsultacinių paslaugų pirkimų pateiktus dokumentus, nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, pasirinkdama netinkamai pirkimo būdus, teigiama Viešųjų pirkimų tarnybos išplatintame pranešime spaudai.

Nustatyta, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija, vykdydama „Finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo paslaugų“ bei ,,Finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo konsultacinių paslaugų“ pirkimus, netinkamai pasirinko pirkimo būdus. Viešųjų pirkimų tarnybai nesugebėjo pagrįsti, dėl kokių priežasčių paslaugas galėjo teikti tik konkretūs tiekėjai, ir kodėl minėtas paslaugas pirko skubiai, neskelbiamų derybų būdu.

„Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pateikti paaiškinimai dėl dviejų minėtų viešųjų pirkimų vykdymo neskelbiamų derybų būdu, yra nepagrįsti ir pažeidžia Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus. Vykdydami minėtus pirkimus, jie neužtikrino Įstatyme įtvirtintų skaidrumo ir lygiateisiškumo principų laikymosi“, – pabrėžė Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Plytnikas.

Viešųjų pirkimų tarnybai įvertinus ir abiejų pirkimų vykdytų procedūrų laikotarpius paaiškėjo, kad buvo įmanoma pirkimus atlikti atviro ar riboto konkurso būdais, o perkančioji organizacija specialiai vilkino pirkimų procedūras, kad galėtų vykdyti neskelbiamas derybas.

Vadovaujantis Administracinio teisės pažeidimų kodekse įtvirtintomis nuostatomis, už minėtų viešųjų pirkimų pažeidimus, Viešųjų pirkimų tarnyba skirs nuobaudas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų komisijos nariams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min