Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus gimnazijoje mokėsi neteisėtai Lietuvoje gyvenantis nepilnametis iš Ukrainos

Streikas mokykloje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos pareigūnai išaiškino neteisėtai Lietuvoje gyvenusį nepilnametį iš Ukrainos.

Sausį, gavę informacijos apie neteisėtai Lietuvoje gyvenantį nepilnametį Ukrainos pilietį, Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai nuvyko į jo lankomą Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnaziją ir su gimnazijos direktore aptarė mokinio gyvenimo Lietuvoje aplinkybes.

Nors gimnazisto tėvai šalyje gyvena turėdami galiojančius leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, pats nepilnametis tokio leidimo neturi – į šalį atvykęs su 90 dienų galiojančia viza, nepilnametis Lietuvoje jau kurį laiką gyveno neteisėtai.

Kaip pranešė policija, atsižvelgiant į nepilnamečio interesus ir vadovaujantis Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija bei šeimos neišskyrimo principais, nepilnamečio ukrainiečio padėtis išspręsta jam palankiai – netrukus jis gaus leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ir šalyje gyvens teisėtai.

„Nepilnamečio Ukrainos piliečio gyvenimo ir mokymosi aplinkybės Lietuvoje buvo pakankama priežastis Migracijos valdybos pareigūnams apsilankyti minėtoje gimnazijoje ir, remiantis konkrečiu pavyzdžiu, paaiškinti jos administracijai užsieniečių teisėto buvimo Lietuvos Respublikoje tvarką bei patikrinti kitų užsieniečių gimnazistų buvimo šalyje teisėtumą“, – rašoma policijos pranešime.

Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje Migracijos valdybos pareigūnai lankėsi pirmą kartą, tad su jos administracija buvo aptartos ir tolesnio bendradarbiavimo galimybės. Tokie atvejai skatina Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnus imtis aktyvesnių  nelegalios migracijos prevencijos priemonių bendrojo ugdymo įstaigose.

Vykdydami nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės priemones, lankosi sostinės mokyklose ir domisi, ar jose nesimoko neteisėtai Lietuvoje gyvenančių užsienio valstybių piliečių, konsultuoja mokymo įstaigų administraciją užsieniečių teisinio statuso Lietuvos Respublikoje klausimais.

Lankytis mokyklose ir domėtis jas lankančiais užsieniečių vaikais Migracijos valdybos pareigūnams yra įprasta. Tai daroma siekiant išsiaiškinti Lietuvoje gyvenančių užsienio valstybių piliečių – suaugusiųjų ir mokymo įstaigas lankančių jų vaikų teisinę padėtį Lietuvos Respublikoje ir suteikti pedagogams informacijos, susijusios su užsieniečių teisiniu statusu šalyje, privalomu asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento įgijimu, gyvenamosios vietos deklaravimu ir pan.

Migracijos valdybos pareigūnams, bendradarbiaujant su mokymo įstaigų direktoriais, yra pavykę išsiaiškinti ne vieną neteisėtai Lietuvoje gyvenančio nepilnamečio atvejį ir padėti užsieniečiui įgyti dokumentą, suteikiantį jam teisę gyventi Lietuvoje.

Pagal iš anksto sudarytą planą Migracijos valdybos pareigūnai lankosi mokyklose ir prašo jų vadovų domėtis į mokymo įstaigą priimamų nepilnamečių teisiniu statusu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min