Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 5d. 10:07

Vilniaus oro uoste muitininkai sulaikė nelegaliai gabenamus pinigus

Eurai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Eurai

Praėjusį savaitgalį, tikrindami atskridusius keleivius iš Maskvos, muitinės pareigūnai atkreipė dėmesį į du žaliąjį kanalą pasirinkusius Rusijos piliečius. Paklausti, ar neturi įstatymų draudžiamų daiktų, piliečiai pareigūnus patikino, kad tikrai ne.

Kaip rašoma Vilniaus teritorinės muitinės pranešime, patikrinus jų bagažą paaiškėjo, kad vienas gabena daugiau kaip 14 tūkst. eurų ir 17,5 tūkst. Rusijos rublių (daugiau kaip 29,6 tūkst. litų), o kitas – daugiau kaip 12 tūkst. eurų (daugiau kaip 27,8 tūkst. litų), kurių, atvykę į mūsų šalį, nustatyta tvarka nedeklaravo. Neteisėtai gabenti pinigai, iš viso beveik 58 tūkst. litų, sulaikyti, o pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Šiais metais tai antras kartas, kai Vilniaus oro uoste sulaikomi nelegaliai gabenami pinigai. Rugsėjį iš Maskvos atskridęs Rusijos pilietis nedeklaravęs mėgino įvežti į Lietuvą beveik 26 tūkst. eurų.

Muitinės pareigūnai primena, kad asmenys, atvykstantys į Europos Sąjungą ar išvykstantys iš jos ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinei.

Gabenami grynieji pinigai raštu deklaruojami užpildant Grynųjų pinigų deklaraciją, kuri turi būti pateikiama muitinį tikrinimą atliekančiam muitinės pareigūnui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min