Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 10d. 11:17

Vilniaus oro uoste sulaikyti reti koralai iš Honkongo

Sulaikyti koralai
Muitinės nuotr. / Sulaikyti koralai

Vilniaus Oro uosto posto muitininkai įtardami, kad vieno keleivio bagaže gabenti koralai gali būti saugomi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES), šiuos egzotiškus „suvenyrus“ sulaikė.

Muitinės nuotr./Sulaikyti koralai
Muitinės nuotr./Sulaikyti koralai

Kaip informuoja Vilniaus teritorinė muitinė, po konsultacijų su Gamtos tyrimų centro entomologijos laboratorijos specialistais paaiškėjo, jog beveik po 2 kg sveriantys koralai priklauso nykstančiai Acropora koralų genčiai, Scleractinia rūšiai, kuri įrašyta į CITES konvencijos II priedą. Jiems gabenti reikia specialių leidimų.

Dėl savo neįprastos išvaizdos ir spalvų daugelis koralų tapo mėgstamais keliautojų suvenyrais iš egzotiškų kraštų. Pasak muitinės pareigūnų, keliautojai nepelnytai piktinasi, kai sulaikomi jų vežami egzotiniai suvenyrai. Jei kiekvienas keliautojas parsivežtų bent po vieną koralą, koraliniai rifai išnyktų maždaug po 60 metų.

Muitinės departamentas primena, kad Lietuvos muitinės interneto svetainėje www.cust.lt galima susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis.

Šios taisyklės reglamentuoja nykstančių laukinių gyvūnų, jų dalių ar produktų, gautų iš laukinių gyvūnų pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką. Šių taisyklių reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, esantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Taisyklėse taip pat išvardinti leidimai, kuriuos privaloma pateikti muitinės įstaigai: vienkartinis CITES leidimas gyvūnų importui ir eksportui bei vienkartinis leidimas įvežti gyvūnus į Lietuvos Respubliką arba išvežti iš jos. Keliautojai, ketinantys įsigyti egzotiškų suvenyrų, pagamintų iš laukinių gyvūnų, augalų ar jų dalių, dar prieš išvykdami į kelionę tokių leidimų turėtų kreiptis į Valstybinę aplinkos apsaugos agentūrą.

Lietuvos muitinė Vilniaus oro uoste yra įrengusi ekspoziciją, kurioje demonstruojami Lietuvos muitininkų bei kaimyninių šalių pareigūnų sulaikyti suvenyrai, pagaminti iš saugomų laukinių gyvūnų ar augalų - kailiai, rankinės bei bateliai iš roplių odos, koralai, kriauklės, taip pat pateikiama informacija apie tokių gaminių gabenimo tvarką.

Pilnateise CITES konvencijos šalimi nare Lietuva tapo 2002 m. Šiuo metu konvenciją yra ratifikavę daugiau kaip 170 valstybių. Konvencijos globojamų gyvūnų ir augalų sąraše įrašyta daugiau kaip 30 tūkst. pasaulyje nykstančių ir CITES konvencijos saugomų rūšių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min