Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 03 08, 18:57 Atnaujinta 2013 03 09, 13:29

Policija dėl narkotikų sulaikė Vilniaus arkikatedros kunigą Darių Tomą Davainį

Nusikaltimais, susijusiais su narkotikais, įtariamas Vilniaus arkikatedros kunigas. Darius Tomas Davainis anksčiau yra bendravęs su policija dėl iš jo mašinos pavogtų bažnytinių brangenybių. Šį kartą pas dvasininką pareigūnus atvedė narpliojamo narkotikų platintojų tinklo gija, pranešė LNK žinios.
Vilniaus arkikatedra bazilika
Vilniaus arkikatedra bazilika / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Pasak LNK pranešimo, Vilniaus policininkai su, kaip įtariama, narkotinėmis medžiagomis sulaikė Arkikatedros kunigą rezidentą Darių Tomą Davainį (gim. 1976 m.).

Narkotikų platintojų tinklą sekantys pareigūnai gavo informacijos, kad kvaišalų gali būti ir pas kunigą.

„Policija sulaikė kunigą. Taip“, – LNK žinioms sakė Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas.

Dvasininkas sulaikytas po kratos jo namuose. Neoficialiomis žiniomis, pas jį aptikta narkotikų ir potenciją skatinančių medikamentų.

„Buvo atlikta tam tikra policijos operacija, jos metu buvo sulaikyta... Aš dabar neatsimenu, kiek asmenų. Tikrai nesidomėjau. Mes šiuo metu, tik šitom dienom, šią savaitę, atlikom labai daug operacijų, buvo daug sulaikymų. Aš tikrai neatsimenu visų detalių“, – LNK žinioms tvirtino K.Lančinskas.

Dėl galimo narkotikų laikymo ir platinimo sulaikytą kunigą pareigūnai paleido. Neoficialiomis žiniomis, jam įtarimai pareikšti dėl narkotikų laikymo arba platinimo.

Su pačiu Darium Tomu Davainiu LNK žinioms susisiekti nepavyko.

Bažnyčios hierarchai apie pavaldinio problemas su narkotikais nieko nežino.

„Ten, kur yra pažeidžiami valstybės įstatymai, jie galioja visiems Lietuvos piliečiams, taip pat dvasiškiams. O bažnyčia savo ruožtu, be abejo, darytų tyrimą. Kadangi suinteresuota vyskupija visada, jeigu toks atvejis būtų...“ – LNK žinioms sakė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Sigitas Tamkevičius.

Arkikatedros rezidentas kunigas Darius Tomas Davainis į tamsią istoriją įsipainioja ne pirmą kartą. Prieš kelerius metus jis šaukėsi pareigūnų pagalbos dėl iš jo automobilio pavogtų antikvarinių vertybių. Kunigas tvirtino, kad jam nakvojant pas draugus, iš automobilio pavogta 10 tūkst. litų verta auksinė žvakidė bei keturios paauksuotos taurės, kurių kiekviena verta po 10 tūkstančių.

Kunigas pareigūnams aiškino, kad antikvarines vertybes gavo iš pažįstamo, kuris prašė jas parduoti. Visas jas D.T. Davainis įvertino 50 tūkst. litų.

Papildyta 13.29 val. Delfi.lt duomenimis, pas kunigą rasti 2 g metamfetamino.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min