Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus policija demaskavo du melagius, pranešusius apie automobilio vagystę

Vilniaus policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus policija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai pareiškė įtarimus dviem asmenims dėl melagingų parodymų davimo.

Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, šių metų sausio 11 d. R.J. (gim. 1973 m.) ir V.S. (gimusi 1970 m.) policijai pranešė, kad Vilniuje, A.P.Kavoliuko g., pavogtas 2002 m. laidos automobilis „Audi A6“.

Pradėjus tyrimą, pareigūnams kilęs įtarimas, kad automobilio vagystės greičiausiai nebuvo. Pareigūnai po kelių mėnesių trukusio tyrimo demaskavo melagius. Atlikę eilę operatyvinių veiksmų pareigūnai nustatė, kad, R.J. ir V.S., norėdami nuslėpti eismo įvykį, melagingai pranešė apie įvykdytą automobilio vagystę.

Už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą ir melagingų parodymų davimą abu patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Jiems pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 str. (Melagingas įskundimas ar pranešimas apie nebūtą nusikaltimą) 1 d. (Tas, kas melagingai įskundė įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, nekaltą asmenį kaip padariusį nusikalstamą veiką, jeigu dėl to šis asmuo pradėtas persekioti, arba pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų) ir 235 str. (Melagingas skundas, pareiškimas, pranešimas, parodymai, išvados ir vertimas) 1 d. (Tas, kas pateikė melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą apie nusikalstamą veiką arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo, arba būdamas ekspertu ar specialistu pateikė melagingą išvadą ar paaiškinimą, arba būdamas vertėju melagingai ar žinomai neteisingai išvertė ikiteisminio tyrimo metu ir (ar) teisme arba Tarptautiniame baudžiamajame teisme ar kitoje tarptautinėje teisminėje institucijoje, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų).

Policijos pareigūnų teigimu, melagingi pranešimai pastaraisiais metais darosi vis populiaresni. Melagiai, išgalvoję istorijas apie automobilių vagystes, matyt, mano, kad jų sugalvotos išsisukimo nuo atsakomybės versijos yra labai originalios, tačiau jie labai klysta, policijos pareigūnams tokios nedrausmingų eismo dalyvių istorijos jau įgrisusios ir lengvai perkandamos.

Tikrindami pranešimus apie padarytas nusikalstamas veikas, jie labai kruopščiai ir išsamiai tiria visas įmanomas versijas, todėl melagiai privalėtų pagalvoti ir apie pasekmes – jie ne tik neišsisuka nuo atsakomybės, bet ir susigadina savo biografijas – jose atsiranda įrašas apie teistumą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min