Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus policija surengė netikėtą reidą į čigonų taborą: rasta narkotikų, tūkstančiai litų grynųjų, sulaikyta apie 30 asmenų

Kratos Vilniaus čigonų tabore
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kratos Vilniaus čigonų tabore
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus policija neleidžia atsikvėpti čigonų tabore klestintiems kvaišalų prekeiviams. Vos prieš savaitę iškrėtę taborą, pareigūnai sekmadienį jį vėl užgriuvo didelėmis pajėgomis ir vienu metu surengė kratas keliuose namuose. Ir vėl rasta narkotikų, grynų pinigų, sulaikyta apie 30 asmenų.

Policija, gavusi atitinkamas teismo sankcijas jau atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose, vienu metu reidus surengė į kelis taboro gyventojų namus. Pasidalinę grupėmis, policininkai taborą užgriuvo netikėtai.

„Kai užeisite į namą, iš karto pamatysi skalbimo mašiną. Prieš savaitę, kai ten darėm kratą, mus pastebėjo ir heroiną supylė tiesiai į veikiančią mašiną. Pasistenkite, kad šį kartą taip nenutiktų“, – dar prieš operaciją buvo instruktuojami pareigūnai.

Saugo spygliuotos vielos ir stebėjimo bokšteliai

Vienos grupės pareigūnai įspėjami, kad namas, kuriame turi būti atlikta krata, aptvertas aukšta tvora. Jei varteliai bus uždaryti, pareigūnams teks ją peršokti. Bet grupės nariai įspėjami, kad reikia būti atsargiems, kadangi tvoros viršus apraizgytas spygliuota viela.

Kaip vėliau paaiškėjo, spygliuota viela tabore apraizgyta ir daugiau tvorų. Šį kartą pareigūnams per jas šokti nereikėjo, traumų išvengta.

„Va ten stebėjimo bokštelis. Iš jo puikiai matyti, kas įvažiuoja į taborą“, – vieno namo, kuriame atliekama krata, kieme sako pareigūnai.

Ir iš tiesų – iš bokštelio puikiai matyti įvažiavimas į taborą. Vos pastebėjus policiją, narkotikams sunaikinti laiko užtektų.

VIDEO: Vilniaus policijos operacija čigonų tabore

„Ieškokite kiek tik norite. Nieko nerasite“, – tik pareigūnams užėjus į kitą namą šaiposi mažus vaikus ant rankų laikančios čigonės.

Jų nuotaika šiek tiek sugenda, kai pareigūnai krosnyje aptinka stiklainiuką su 323 dozėmis heroino, jau paruošto pardavimui.

Policininkams iškvietė policiją

Tuo pat metu kiti pareigūnai apžiūrinėja ūkinį pastatą. Netikėtai jo gale po skudurais ir krūva senų drabužių policininkai aptinka pasislėpusį vyrą.

„O ką tu čia darai? Greitai lįsk lauk“, – beveik už pakarpos pareigūnai iš slėptuvės traukia vyriškį.

Atrodo jis gailiai – veidas sumuštas, visas dreba, judesiai nekoordinuoti. Vyriškio kišenės prigrūstos švirkštų, šaukštelių, rankovėje aptinkamas nemažas peilis.

Paaiškėjo, kad tai vadinamasis vergas – už narkotikus ir maistą čigonams dirbantis žmogus. Netrukus policininkai išsiaiškina, kad jis jau kurį laiką ieškomas. Vyras su apsauga siunčiamas į policijos komisariatą.

O name netrukus prasideda tikras spektaklis – moterys pareigūnus pradeda kaltinti smurtu, neva šie galėjo sužaloti 7 mėnesių kūdikį.

Kratos Vilniaus čigonų tabore
Kratos Vilniaus čigonų tabore

Kilus triukšmui prie namo, kuriame atliekama krata, susirenka nemažas būrys taboro gyventojų, kurie garsiai aptarinėja įvykius. Pareigūnai netrukdo moterims iškviesti greitosios pagalbos medikus. Šie apžiūrėję kūdikį jokių sužalojimų neranda.

„Galime važiuoti į ligoninę papildomai pasitikrinti“, – siūlo greitosios pagalbos gydytojas, tačiau moterys atsisako.

Netrukus tarpduryje išdygsta du uniformuoti Vilniaus policijos patrulių rinktinės pareigūnai: „Kas kvietė policiją?“

Šis klausimas, kai namas ir taip pilnas policijos pareigūnų, pralinksmina net ir moteris, kurios kviesdamos greitosios pagalbos medikus iš karto paprašė atsiųsti ir policijos patrulius.

Uniformuoti pareigūnai greitai išvyksta, o kriminalinės policijos pareigūnai su antrankiais išsiveža dvi namo gyventojas. Policijos ir žurnalistų adresu liejasi prakeiksmai: „Dievas jus nubaus. Mes atsiminsime jus!“ – traukdami cigaretę po cigaretės grasina net nepilnamečiai namo gyventojai.

Kilogramas aukso

Kitame name pareigūnai randa apie kilogramą aukso dirbinių. Namo šeimininkė tvirtina, kad ji brangenybes užsidirbo sąžiningu darbu.

Kratos Vilniaus čigonų tabore. Rastas auksas
Kratos Vilniaus čigonų tabore. Rastas auksas

„O ką, per gyvenimą negalėjau užsidirbti?“ – tvirtina moteris, nors čia pat prisimena, kad ji jau du kartus teista. Abu kartus – už kišenvagystę.

Paaiškėja, kad ir tarp jos artimųjų nemažai teistų. Tačiau tai ji pripažįsta nenoriai. Iš kur pas moterį tiek aukso, toliau aiškinasi policijos pareigūnai.

Kratos tabore truko kelias valandas. Per jas pareigūnai aptiko kelis šimtus pardavimui paruoštų dozių heroino, jau paruošto aguonų nuoviro (vadinamosios „širkos“), tūkstančius litų grynais, aukso dirbinių.

Per operaciją policija taip pat sulaikė beveik 30 asmenų – aštuoni sulaikyti už narkotikų platinimą, apie 20 – už vartojimą (tarp jų buvo ir trys ieškomi).

Pareigūnai teigia, kad panašūs reidai į taborą gali būti organizuojami ir ateityje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min