Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Vilniaus policija vėl šlavė A juostą nuo neva labiau už kitus skubančių vairuotojų

Vilniaus policija gaudė A juostą užimančius automobilių vairuotojus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pareigūnų pajėgos sostinės Ukmergės gatvėje, Šeškinės kalne.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinės Kelių patrulių rinktinės pareigūnai ketvirtadienio rytą sostinės Ukmergės gatvėje, Šeškinės kalne, surengė specialų reidą – kontroliavo, ar skubantys automobilių vairuotojai neužima maršrutiniam transportui skirtos A juostos. Apibendrinus šio reido rezultatus paaiškėjo, kad šįryt policijai įkliuvo iš viso 129 pažeidėjai.

Ketvirtadienio rytą Vilniaus policininkai surengė specialų reidą, kurio metu medžiojo visuomeniniam transportui skirtą A juostą neteisėtai užimančius vairuotojus.

„Mane atleis iš darbo“, – verkšleno eismo prižiūrėtojams įkliuvusi viena pažeidėja. Ši „Toyota“ vairuotoja turėjo laiko pagalvoti apie tai, kad judėdama bendrame mašinų sraute į darbą tikriausiai vėluotų mažiau, nei laukdama, kol jai bus surašytas protokolas.

Patikrinimas sostinės Ukmergės gatvėje, Šeškinės kalno viduryje, prasidėjo dar neprašvitus. Šioje vietoje vilniečiams važiuoti A juosta – įprasta blogybė. Vienu momentu pareigūnai buvo prigaudę tiek pažeidėjų, kad jų mašinos nebetilpo aikštelėje. Todėl kitų A juosta važiuojančių mašinų policija nebestabdė, o tik filmavo.

Reido metu buvo skaudžiai nubausta viena daugiavaikė motina. Tris vaikus vežusi vilnietė buvo įsitikinusi, kad prilygsta autobusui (kas iš esmės yra tiesa). Tačiau patruliai į situaciją pažiūrėjo labai formaliai – konkrečiai ši A juosta nėra pažymėta ženklu „4+“, leidžiančiu ja naudotis gausiems paprastų mašinų ekipažams.

Vienas policijai įkliuvusių pažeidėjų kritikavo tvarką su A juostomis – esą būtų geriau, jei visos trys Ukmergės gatvės juostos būtų skirtos visiems, taip visi į darbus nuvažiuotų greičiau. Kitas vairuotojas aiškino, jog laikas spūstyse gaištamas dėl „nemokančiųjų vairuoti“ – daugelis eilėje snaudžia, palieka per didelius tarpus tarp transporto priemonių.

Ketvirtadienio reidas neapsiėjo ir be kuriozų. Vienas vairuotojas, labai skubėdamas kuo greičiau persirikiuoti iš A juostos į jam skirtą, kalno viršuje susidūrė su kita transporto priemone. Avarija buvo techninė, pakako užpildyti deklaraciją, tačiau įvykis dar labiau apsunkino eismą.

Po reido Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovai pranešė, kad šįryt nubausti 46 maršrutiniam transportui skirta eismo juosta važiavę vairuotojai. Spalio 16 d., rytinio piko metu, Ukmergės g., Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai organizavo policinę priemonę, kurios metu kontroliavo, ar automobilių vairuotojai neužima maršrutiniam transportui skirtos juostos, ar nepažeidžia kelio horizontalaus ženklinimo. 

Net 46 pažeidėjams iškart surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, dar 83 Kelių eismo taisykles pažeidę vairuotojai užfiksuoti vaizdo įrašymo priemonėmis. Jie bus patraukti administracinėn atsakomybėn vėliau.

Tokio pobūdžio reidus Vilniaus apskrities policija, jei tik vairuotojų įpročiai nesikeis, rengs ir ateityje.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min