TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus policijos pareigūnas: jie geria nuodus!

Girtuokliai vis dažniau apsinuodija alkoholio surogatais.
Photos.com / Girtuokliai vis dažniau apsinuodija alkoholio surogatais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį vienoje Vilniaus daugiabučio laiptinėje radus dviejų negyvų vyrų kūnus, sostinės policijos pareigūnai prakalbo apie tai, kad būtina griežtinti Baudžiamajame kodekse įtvirtintą atsakomybę už vadinamojo pilstuko pardavinėjimą.

15min.lt jau skelbė, kad pirmadienį apie 11.30 val. Vilniuje, Savanorių prospekte, namo laiptinėje rasti nenustatytos tapatybės 60–65 ir 40–45 metų vyrų lavonai be išorinių smurto žymių.

Antradienį Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis 15min.lt žurnalistui sakė, kad vyrų mirties priežastis dar tiriama. Policija laukia teismo medicinos ekspertų išvadų. Tačiau neatmetama, kad vyriškiai mirti galėjo išgėrę vadinamojo pilstuko.

„Ko jie išgėrė, kol kas nežinoma. Tačiau kalbant apskritai pilstukas darosi vis didesnė problema. Jis gaminamas išvalant, pavyzdžiui, langų ploviklį. Supilstomas į degtinės butelius, užklijuojamos etiketės. Prekinė išvaizda gaunama nepriekaištinga. Tačiau ten būna tikrų tikriausi nuodai! Mes ne kartą esame atlikę konfiskuoto pilstuko cheminę analizę. Tame skystale paprastai būna visa Mendelejevo lentelė! Tie, kas perka tą skystį, geria tikrų tikriausius nuodus!“ – 15min.lt žurnalistui sakė A.Mikulskis.

Šiuo metu galiojanti Baudžiamojo kodekso 276 straipsnio („Kenksmingų žmogaus sveikatai ar gyvybei produktų gamyba arba prekyba jais“) pirma dalis skelbia, kad „tas, kas turėdamas tikslą realizuoti pagamino maisto produktų iš akivaizdžiai netinkamos, kenksmingos žmogaus sveikatai ar gyvybei medžiagos arba su kenksmingais priedais, taip pat tas, kas tokius produktus pardavė ar kitaip realizavo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“.

To paties straipsnio antra dalis skelbia, kad „tas, kas turėdamas tikslą realizuoti pagamino maisto produktų iš akivaizdžiai netinkamos, kenksmingos žmogaus sveikatai ar gyvybei medžiagos arba su kenksmingais priedais, taip pat tas, kas tokius produktus pardavė ar kitaip realizavo, jeigu dėl jų vartojimo mirė žmogus arba buvo sunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų“.

Tačiau radus mirusį žmogų, net ir nustačius, kad jis mirė nuo pilstuko, rastą tą, kuris pardavė nuodų, yra nepaprastai sudėtinga. Komisaras A.Mikulskis teigia, kad kovojant su pilstuku tiesiog būtina griežtinti atsakomybę už jo pardavimą.

„Per savo praktiką žinau tik vieną atvejį, kai už prekybą pilstuku Vilniuje buvo realiai nubaustas pardavėjas. Šiemet 4-asis apylinkės teismas vieną tokį pilietį, pilstuką pardavinėjusį Naujoje Vilnioje, nuteisė. Būtinai reikia griežtinti sankciją. Sankcijos sugriežtinimas nuo šios veiklos atbaidytų labai daug bobučių, šiuo metu pardavinėjančių tuos nuodus“, – teigia policijos pareigūnas.

Komisaras nesutiko svarstyti klausimo, ar Lietuvoje nevertėtų vėl leisti naktinės prekybos alkoholiu. Tačiau jis pripažino, kad alkoholio naktimis ištroškę piliečiai ne tik vartoja pilstuką, bet ir griebiasi smulkių vagysčių iš parduotuvių. Vilniuje nuolat fiksuojamos vagystės, kai išdaužiamos prekybos centrų vitrinos ir iš parduotuvės pavagiami keli pakeliai cigarečių bei veinas ar du buteliai degtinės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min