Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 22d. 08:50

Vilniaus policijos patruliai naktį mokyklos koridoriais vaikėsi vagis (nuotraukos, papildyta 11.05 val.)

Policininkai stebi mokyklos langus
LNK nuotr. / Įtariamojo sulaikymas

Vilniaus policijai įkliuvo jau porą savaičių vidurinių mokyklų valgyklas siaubiantys vagys. Antradienį paryčiais policijos patruliai net pusantros valandos nusikaltėlius vaikėsi mokyklos koridoriais.

Pastaruoju metu sostinės mokyklos kentėjo nuo naktinių vagių vizitų. Įsibrovę į mokyklų valgyklas, nusikaltėliai iš kasos aparatų grobdavo pinigus. Naktinių žygių rezultatai nebūdavo kuklūs – iš valgyklų kasos dingdavo po 2–3 tūkstančius litų.

Ne taip seniai iš vienos mokyklos valgyklos nusikaltėliai išsinešė seifą, kuriame buvo net 20 tūkst. litų. Visose mokyklose reikėdavo iš naujo stiklinti išdaužtus valgyklų langus.

Praėjusį savaitgalį vagys visai suįžūlėjo. Pirmadienį paaiškėjo, kad apvogtos net šešių sostinės mokyklų valgyklos.

Antradienį paryčiais buvo apvogta dar viena mokykla. Tačiau šį kartą vagims nepasisekė. Čiobiškio gatvėje esančios mokyklos valgyklos kasoje nusikaltėliai aptiko tik 60 litų.

Neilgai trukus po šios vagystės, prieš pat 5 val., sostinės policija sulaukė Justiniškių ir Rygos gatvių sankirtoje esančios mokyklos sargo skambučio. Sargas teigė įtariantis, kad į mokyklos valgyklą įsibrovė vagys. Prie mokyklos iš karto nuskubėjo net penki policijos ekipažai.

Apsupę mokyklą, pareigūnai pamatė jos valgykloje besiblaškančius vagis. Paaiškėjo, kad nusikaltėliai, išdaužę virtuvės langelį, įsibrovė į patalpas, nuėjo į valgyklą, o čia juos užklupo policija.

Pareigūnai bandė sulaikyti vagis dar mokyklos valgykloje, tačiau nusikaltėliai lengvai pasiduoti nenorėjo. Jie sudaužė stiklinę pertvarą, skiriančią valgyklą nuo mokyklos koridorių, ir tarsi zuikiai tamsoje spruko į skirtingas puses. Po mokyklą pasklido ir policijos pareigūnai.

Vagys lakstė koridoriais, bandė slėptis tualetuose, įvairiuose užkaboriuose. Policija sulaikė 1979 m. ir 1990 m. gimusius įtariamuosius. Gaudynės truko maždaug pusantros valandos. Mokyklos koridoriuose liko išdaužytų stiklų, į juos susipjausčiusių nusikaltėlių kraujo.

„Kraujo buvo ir koridoriuose, ir tualetuose. Sprukdami vagys nekreipė dėmesio į tai, kad susižalojo“, – 15min.lt žurnalistui pasakojo nusikaltėlių gaudynėse dalyvavę pareigūnai.

Abu sulaikytieji pristatyti į policijos komisariatą. Įtariama, kad tai yra nusikaltėliai, apvogę ir kitas mokyklas. Pareigūnai neatmeta, kad su jais buvo ir trečias vagis, bet jis sugebėjo pasprukti.


Žiūrėti Per paskutines dienas apvogtos mokyklos didesniame žemėlapyje

Papildyta 11.05 val.: Pranešimą apie šį incidentą išplatinusi Vilniaus policija praneša, kad Rygos g. įsikūrusios Jono Pauliaus II pagrindinės mokyklos sargas pareigūnams paskambino 4.19 val.

Patruliai į įvykio vietą atvyko per vieną minutę. Juos pasitikęs mokyklos sargas nurodė išdaužtą langą, pro kurį į patalpas galėjo patekti vagys. Tuo pačiu metu buvo girdimi dūžtančių stiklų garsai, mokyklos patalpose pastebėti keli vaikštantys jaunuoliai.

Apžiūrėję patalpas pareigūnai rado ir sulaikė bandžiusius pasislėpti D.G. (gim. 1990 m.) ir J. B. (gim. 1979 m.).

J. B. apžiūros metu pas jį rasta piniginė ir kuprinė, kuriose, kaip vėliau paaiškėjo, buvo iš mokyklos virtuvės kasos pavogti pinigai – apie 100 Lt. Įtariamieji buvo pristatyti į Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto septintąjį policijos komisariatą kur nustatyta, kad jie ir anksčiau kelis kartus jau yra teisti dėl vagysčių iš mokyklų ar kitų patalpų.

Policija taip pat užsimena apie dar kelias panašias vagystes, įvykdytas Vilniuje. Pirmadienį 4.33 val. buvo gautas pranešimas, kad pro langą patekus į patalpas apvogta Vilniaus Sausio 13-osios vidurinės mokyklos (Architektų g. 166) valgykla. Padarytas nuostolis dar tikslinamas, tačiau pirminiais duomenimis padaryta turtinė žala siekia 5 tūkst. Lt.

Policijai pranešta ir apie vagystę Vilniaus Šeškinės vidurinėje mokykloje (Čiobiškio g. 1), įvykusioje tarp 2009-09-21 17 val. ir 2009-09-22 6.29 val. – pro langą patekus į vidų iš mokyklos valgyklos kasos pagrobta apie 60 Lt.

Šiuo metu tiriama, ar sulaikyti įtariamieji nėra padarę įvardintų nusikaltimų ar pastaruoju metu apvogę kitas Vilniaus miesto bendrojo lavinimo įstaigas.

Temos: 2 Vagystė Mokykla
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min