Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus rajono policija teismui perduoda stambių sukčių bylą

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai baigė tirti 102 epizodų stambių sukčių bylą ir perduoda ją teismui.

Kaip rašoma Vilniaus rajono policijos pranešime, kriminalinės policijos pareigūnai atliko didelį darbą – operatyviai išaiškino nusikalstamų veikų padarymu įtariamą grupuotę, nustatė ir apklausė ne tik nuo šios grupuotės nukentėjusius lietuvius, bet ir užsienio šalių piliečius.

Š. m. kovo mėn. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriuje pagal L.M. pareiškimą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo sukčiavimo.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad nuo gerai organizuotos grupės (L.N., gim. 1978 m., A.N., gim. 1985 m., Ž.K., gim. 1973 m., ir E.J., gim. 1972 m.), tarpusavyje sutarusios daryti kelis nusikaltimus (galimus sukčiavimus, galimus neteisėtus elektroninių mokėjimo priemonių ir jų duomenų panaudojimus, galimą neteisėtą disponavimą elektroninėmis mokėjimo priemonėmis ir jų duomenimis), yra nukentėję 72 asmenys.

Į sukčių pinkles įkliuvo ne tik Lietuvos (49 asmenys), bet ir Kazachstano (1), Ukrainos (1), Rusijos (2), Baltarusijos (18), Latvijos (3) ir Estijos (1) piliečiai.

Kiekvienas šios organizuotos grupės narys atliko tam tikrą užduotį ir turėjo skirtingą vaidmenį. L.N. ir A.N internetiniame tinklalapyje talpindavo skelbimus apie 20–30 proc. žemesne nei rinkos kaina parduodamas transporto priemones: „Mercedes Benz ML 280“, „Toyota Avensis“, BMW 525, „VW Touareg“, BMW K1200R, „Suzuki GSXR“, „Yamaha V-Max“ ir kt.  Talpindavo ir skelbimus apie neva nuomojamus butus.

Taip pat pastarieji bendraudavo su nukentėjusiaisiais ir tardavosi dėl mokėtino avanso dydžio, neteisėtai disponuodavo svetimomis mokėjimo priemonėmis ir šių mokėjimo priemonių naudotojo tapatybę patvirtinančiais duomenimis, nurodydavo sąskaitų, į kurias turėjo būti pervesti pinigai, numerius.

E.J. ir Ž.K., pasitelkę neteisėtai disponuojamas svetimas mokėjimo priemones ar pasinaudoję kitų asmenų pagalba, nuimdavo pervedamus avansinius mokėjimus. Prieš padidinant įvežamų naudotų automobilių į Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano muitų sąjungą muitų tarifą, įtariamieji, pasinaudoję patiklių pirkėjų naivumu, per kelis mėnesius sugebėjo išvilioti apie 60 tūkstančių litų.

Įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimo ar neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, sukčiavimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min