Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 31d. 14:45

Vilniaus tarybos nario Sergejaus Novikovo nužudymo byla įveikė pirmą kliūtį: prokuroras nenušalino advokato, advokatas – prokuroro

Vitalijus Gasperovičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vitalijus Gasperovičius

Vilniaus apygardos teismas vėl mėgina pradėti nagrinėti rezonansinę baudžiamąją bylą dėl advokato, sostinės politiko Sergejaus Novikovo žmogžudystės.

Trečiadienio popietę, regis, nėra jokių kliūčių nagrinėti rezonansinę advokato Sergejaus Novikovo žmogžudystės bylą (žr. susijusius straipsnius). Į posėdį Vilniaus apygardos centre susirinko visi kaltinamieji, jų gynėjai, nukentėjusieji.

Tačiau bylą kuruojantis prokururas Mindaugas Bliuvas pareiškė, kad turėtų būti nušalintas vienas iš kaltinamąjį Vitalijų Gasperovičių ginančių advokatų. Pastarasis savo ruožtu pareikalavo teismo nušalinti prokurorą.

Teisėjų kolegija paskelbė petrauką ir išėjo spręsti klausimus dėl pareikštų nušalinimų. Tačiau grįžo teisėjai labai greitai. Paskelbta, kad abu nušalinimai atmesti.

Teismo procesas prasidėjo: nustatytos kaltinamųjų asmenybės, visiems išaiškintos jų teisės.

Našlės Marijos Novikovos interesams šioje buvo atstovaujantis buvęs aukštas prokuroras, dabar advokatu dirbantis Algimantas Kliunka pareiškė prašymą, kad nukentėjusiaisiais šioje byloje būtų pripažinta ne tik vyrą palaidojusi moteris, bet ir tėvo netekusius tris vaikus. Tuo pačiu prašoma pripažinti vaikus civiliniais ieškovais.

A.Kliunka aiškino, kad ieškinyje pareikštą reikalavimą dėl turtinės žalos atlyginimo sudaro S.Novikovo laidotuvių išlaidos bei lėšos šeimos išlaikymui, netekus maitintojo. Kitą ieškinio dalį sudaro reikalavimas atlyginti šeimai neturtinę žalą.

A.Kliunka pateikė teismui ir visiems proceso dalyviams staigmeną: pareiškė, kad neduos civilinio ieškinio niekam iš oponentų, nenorėtų, kad dokumento detalės būtų viešinamos. Esą ieškinyje yra išdėstytos aplinkybės, susijusios su labai jautriomis Novikovų šeimos privataus gyvenimo aplinkybėmis. Našlės advokatas pageidavo, kad kol kas su ieškinio turiniu susipažintų tik teisėjai, o tada priimtų nutartį dėl dalinai neviešo bylos nagrinėjimo.

Jei teismas vis dėlto nutartų su civiliniu ieškiniu susijusius klausimus aptarinėti viešame baudžiamosios bylos nagrinėjime, privataus turinio dokumentas, anot A.Kliunkos, turėtų būti grąžintas jam, siekiant pašalinti neskelbtinas detales.

Vietoje pasitarusi teisėjų kolegija, beje, vadovaujama buvusio Lietuvos generalinio prokuroro Algimanto Valantino, paskelbė, kad visi trys nužudytojo vaikai pripažįstami šioje byloje nukentėjusiaisiais ir civiliniais ieškovais.

Tuo tarpu A.Kliunkos pageidavimų dėl ieškinio slaptumo teismas tenkinti nematė pagrindo. Mat proceso dalyviai turi teisę susipažinti su visa byloje esančia medžiaga,  asmenys, iš kurių prašoma priteisti kompensacijas, turi teisę pateikti kontraargumentus.

Po to, kai teisėjai pasiūlė A.Kliunkai atsiimti ieškinį ir vėliau pateikti tokį, koks jis galėtų būti platinamas proceso dalyviams, advokatas pareiškė jau neprieštaraujantis esamo turinio dokumento prijungimui prie bylos.

Dar kelis prašymus teismas prieš posėdį gavo raštu. Nukentėjusiomis šioje byloje prašo būti pripažintos dar dvi moterys: S.Novikovo motina bei velionio sesuo. Teismas paskelbė, kad prašymą tenkina: „Jos yra šeimos narės, tokią teisę turi.“

Įvairių prašymų stadija užsitęsė ilgiau nei valandą.

Po jos teoriškai galėjo būti pradėtas įrodymų tyrimas.

Tačiau teismas atsižvelgė į tai, kad procese nuo šios dienos atsirado naujų dalyvių (5 nukentėjusieji), kurie nedalyvauja posėdyje, todėl kaltinamojo akto paskelbimą nutarta atidėti iki lapkričio 5 dienos.

Rezonansinė byla

15min.lt primena, kad teisininkas ir politikas S.Novikovas buvo nudurtas 2011 m. birželio 1-ąją sostinės K.Kalinausko gatvėje, kai išėjo iš banko „Citadele“. Motoroleriu atvykęs žudikas smogė advokatui peiliu.

Kaltinimai šioje byloje yra pateikti ne tik dėl teisininko nužudymo, bet ir sukčiavimo, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo, dokumentų suklastojimo, neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Prieš teismą dėl advokato žmogžudystės stojo ne tik užsakovu įvardijamas Vilniaus laidojimo rūmų direktorius Vitalijus Gasperovičius ir vykdytoju vadinamas buvęs boksininkas Jonas Dambrauskas, bet ir dar du asmenys – Tatjana Kulešienė ir Vladislavas Tomkevičius. Kaltinimai pastariesiems susiję su finansinėmis machinacijomis, dokumentų klastojimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min