Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 1d. 09:39

Vilniaus teisėjai panaikino Šiaulių teismo nutartį, kuria Antanas Čepononis nušalintas nuo Radviliškio mero posto

Antanas Čepononis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Antanas Čepononis

Apeliacinis teismas paskelbė, kad nušalinti Antatą Čepononį nuo Radviliškio rajono mero pareigų nėra pagrindo.

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį panaikino Šiaulių apygardos teismo nutartį, kuria Radviliškio rajono merui Antanui Čepononiui buvo paskirtas laikinas nušalinimas nuo mero pareigų trims mėnesiams (skaičiuojant nuo 2015 m. birželio 16 d.).  

Įstatymai nurodo, kad laikinas nušalinimas nuo pareigų gali būti skiriamas tik nustačius vieną iš šių pagrindų: siekiant greičiau ir nešališkiau ištirti veiką arba užkirsti galimybę asmeniui daryti naujas nusikalstamas veikas. Apeliacinio teismo nuomone, byloje nėra jokių duomenų, kad kaltinamasis A. Čepononis būtų atlikęs kokius nors veiksmus, siekdamas daryti įtaką byloje apklausiamiems asmenims, ar kokiu nors kitokiu būdu trukdęs ikiteisminiam tyrimui ar bylos nagrinėjimui teisme.

Apeliacinio teismo teisėjo nuomone, pirmosios instancijos teismas, nušalindamas A. Čepononį nuo mero pareigų, šiuos pagrindus nustatė formaliai, pakankamai nemotyvuodamas jų taikymo būtinumo.

Nuotr. iš asmeninio archyvo/Antanas Čepononis
Nuotr. iš asmeninio archyvo/Antanas Čepononis

Teismas įvertino didelę bylos apimtį ir jos sudėtingumą, didelį kaltinamųjų skaičių (byloje kaltinama 10 asmenų), tai, kad procesas gali užsitęsti, ir padarė išvadą, kad laikinas A. Čepononio nušalinimas nuo mero pareigų šioje bylos nagrinėjimo stadijoje yra neproporcingas ir perteklinis.

Šiaulių apygardos teismo 2015 m. birželio 16 d. nutartį skundė ir panaikinti prašė A. Čepononio gynėjas, teigęs, kad nuo 2011 m., kai šioje byloje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, iki pirmo teismo posėdžio 2014 m. birželį, nebuvo gauta jokių duomenų apie jo ginamojo neteisėtą iniciatyvą pakreipti procesą sau palankia linkme. 

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min