Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus teismas atvertė dailininkės Agnės Každailytės nužudymo bylą

Teismas dėl dailininkės Agnės Každailytės nužudymo
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kaltinamieji teismo suole
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti dviejų kaltinamųjų bylą dėl Lietuvoje žinomos sostinės Sodų gatvėje gyvenusios dailininkės Agnės Každailytės nužudymo ir jos daiktų vagystės.

Kaltinimai iš savanaudiškų paskatų nužudžius menininkę pateikti aštuonis kartus teistam 27-erių metų Mindaugui Lozaraičiui. Jis taip pat kaltinamas neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės įgijimu bei panaudojimu, pasikėsinimu sukčiauti, vagyste bei turto sunaikinimu bendrininkų grupėje.

Kaltinimai dėl vagystės bei svetimo turto sunaikinimo veikiant bendrininkų grupėje su M.Lozaraičiu ir dėl nepranešimo apie žinomą labai sunkų nusikaltimą pateiktas taip pat ne kartą teistam 42 metų Aleksejui Baranovui.

Abu vyrai nuosprendžio laukia suimti.

Į teismą atvyko ir garsus aukos tėvas

„Neatsimenu visų teistumų datų“, – teismui pareiškė A.Baranovas.

Nužudytoji yra žymaus grafiko, Lietuvos istorinės ir kitų vėliavų, miestų herbų kūrėjo Arvydo Každailio dukra.

Į posėdį atvyko trys nukentėjusieji, tarp jų ir tėvas A.Každailis.

„Iš esmės nagrinėsime bylą ir apklausime atvykusius asmenis“, – sakė teisėjas Arūnas Kisielius.

Užkietėję nusikaltėliai

Nužudymu kaltinamas M.Lozaraitis prieš mėnesį iki sulaikymo dailininkės byloje buvo paleistas iš įkalinimo įstaigos, kur atliko bausmę už kitus nusikaltimus. Jo bendras A.Baranovas nusikalto praėjus maždaug pusmečiui po paleidimo iš įkalinimo įstaigos, kur taip pat kalėjo už kitus nusikaltimus.

Tyrimo duomenimis, praėjusių metų liepos 22 dieną M.Lozaraitis apie 2 valandą nakties peiliu atsirakino nukentėjusiosios buto Vilniuje, Sodų gatvėje, duris ir pasmaugė namie buvusią moterį. Įvykdęs nusikaltimą, M.Lozaraitis pertempė jos kūną į tuščią kaimyno butą, kurio duris buvo išlaužęs jau anksčiau, bandė slėpti nusikaltimo pėdsakus.

Pasišalindamas iš nusikaltimo vietos, M.Lozaraitis pasisavino aukos mobilųjį telefoną, kompiuterį, banko korteles bei kelis kitus asmeninius daiktus.

A.Každailytei netikėtai dingus, policija pradėjo paiešką, apie dingusią menininkę pranešė daugelis žiniasklaidos priemonių, žinia plito ir socialiniais tinklais internete. Po kelių dienų su nužudymu susieti M.Lozaraitis ir A.Baranovas buvo sulaikyti, o A. Každailytės kūnas – surastas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą nustatė, kad M.Lozaraitis 2015 metų pavasarį apsigyveno Vilniuje pas A.Baranovą, su kuriuo susitiko ir susidraugavo Alytaus pataisos namuose.

Apvogė ir kaimynų būstą

Kaltinamieji su A.Každailyte buvo supažindinti kai ji pardavusi savo butą kėlėsi gyventi į kitą – abu vyrai buvo pasamdyti remontuoti naująjį moters būstą ir padėti jai persikraustyti.

Pradėję buto remonto darbus M.Lozaraitis ir A.Baranovas pastebėjo, kad kaimyniniame bute niekas negyvena.

Tyrimo duomenimis, išlaužę šio buto duris, jie apsilankė jame kelis kartus ir pavogė įvairiausių daiktų už bendrą beveik 13 000 eurų sumą.

Išlaužtos kaimyno buto durys buvo pridengtos remontuojam menininkės butui nupirktais stiklo vatos paketais, tad įsilaužimo žymių niekas nepastebėjo.

Pirko narkotikų

Persikraustymo dieną, kaip įtariama, M.Lozaraitis iš moters rankinės ištraukė 100 eurų – neva už tai, kad ji neatsiskaitė už tebevykstančius remonto darbus. Kitą dieną apie pavogtus pinigus tapo žinoma, tad M.Lozaraičio paslaugų buvo atsisakyta. Keletą dienų A.Baranovas butą remontavo vienas.

Vieną vakarą, kai A.Baranovas grįžo po šio darbo namo, M.Lozaraitis užsiminė, kad eis apvogti A.Každailytės ir po kelių valandų išėjo. Likęs namie A.Baranovas paryčiais sulaukė M.Lozaraičio skambučio ir susitiko su juo mieste.

Laukdamas bendrininko M.Lozaraitis sugebėjo pasinaudoti nužudytosios banko kortele ir iš jos sąskaitos nuėmė daugiau nei 100 eurų, už kuriuos abu kaltinamieji vėliau pirko narkotikų. Nužudytosios daiktus, kurių bendra vertė nesiekė 500 eurų, ketinta parduoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min