Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 4d. 12:07

Vilniaus teismas pasigailėjo Lenkijos garbės konsulo, padariusio avariją ir pasišalinusio iš įvykio vietos

Tadeuszas Maciolas ir jo gynėja Svetlana Pronina teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Tadeuszas Maciolas ir jo gynėja Svetlana Pronina teisme
Lenkijos garbės konsulas Tadeuszas Maciolas, kaltintas Vilniuje padaręs avariją ir pabėgęs iš įvykio vietos, tik simboliškai nubaustas už sukeltą techninį eismo incidentą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo ir penktadienį paskelbė nutarimą byloje, kurioje Lietuvai ir Lenkijai nusipelnęs Tadeuszas Maciolas (gim. 1954 m.) buvo kaltinamas visureigiu „Toyota Land Cruiser“ atsitrenkęs į kaimyno limuziną „Lincoln“ ir pasišalinęs iš avarijos vietos.

Garbės konsulas, kurį gynė garsi advokatė, teisme kartojo jokios avarijos neatsimenantis.

T.Maciolo administracinių teisės pažeidimų bylą (ATP) išnagrinėjęs principingumu garsėjantis Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas (gim 1957 m.) nutarė, jog byloje yra pakankamai duomenų, kad būtent Lenkijos garbės konsulas neatsargiai vairavo savąjį visureigį ir apgadino kaimyno automobilį „Lincoln Mark VIII“.

Už sukeltą techninį eismo įvykį visureigio vairuotojui skirta 150 litų bauda.

Tačiau teismas nenustatė pažeidėjo tyčios dėl pažeidimo, susijusio su pasišalinimu iš avarijos vietos. Nors už tokį pažeidimą vairuotojams numatyta bauda iki 4 000 litų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas iki 5 metų, šioje byloje nebuvo surinkta įrodymų, kad T.Maciolas žinojo padaręs avariją ir turėjo motyvų sprukti. Atvirkščiai: vairuotojo pažymėjimą jis turi, draudimai galioja, o netrukus po įvykio su vairuotoju bendravusiems pareigūnams nekilo ir abejonių dėl T.Maciolo blaivumo.

Ščecine (Lenkija) gimęs, bet Lietuvos pilietę vedęs ir mūsų šalies pilietybę turintis T.Maciolas prieš ketverius metus su Lenkų rinkimų akcija kandidatavo į Seimą. Rinkėjams jis buvo pristatomas ne tik kaip Lenkijos garbės konsulas, bet dienraščio „Kurier Wilenski“ visuomeninės tarybos pirmininkas, Lietuvos lenkų paramos fondo steigėjas ir pirmininkas.

Šioje byloje T.Maciolą gynė lenkiškai puikiai šnekanti advokatė Svetlana Pronina. Žinoma teisininkė reikalavo T.Maciolui iškeltą bylą nutraukti.

15min.lt primena, kad neseniai panašią istoriją teisme turėjo kompanijos NDX verslo konsultantas Ignas Staškevičius. Jo bylą teismas išsprendė irgi labai draugiškai: išteisino vairuotoją dėl piktybiško pasišalinimo iš avarijos vietos, tačiau nubaudė už padarytą techninę avariją 130 litų bauda.

Šiandienį teisėjo O.Zaicevo nutarimą ir vairuotojas, ir protokolą dėl pažeidimų jam rašę Vilnius kelių policijos atstovai dar gali per 20 dienų apskųsti aukštesniam Vilniaus apygardos teismui.

VIDEO: Lenkijos garbės konsulo teismas dėl pabėgimo iš avarijos vietos

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min