Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 25d. 14:38

Vilniaus teismas skyrė bausmę vaikinui, skandavusiam „žydai – lauk“

Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Vilniaus 2-asis apylinkės teismas

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trečiadienį išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir paskelbė nuosprendį Juliui Liagui (gim. 1988 m.) už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

Kaip informuoja teismo atstovė spaudai, J.Liagas nuteistas 10 mėnesių laisvės apribojimo bausme už tai, kad 2008 m. kovo 11 dieną Vilniuje per eitynes Gedimino prospektu skandavo šūkį „Žydai – lauk“, tuo propaguodamas priešišką nusistatymą prieš kitą tautą.

Asmenys, nuteisti laisvės apribojimo bausme, privalo be teismo ar bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, nustatyta tvarka atsiskaityti, kaip vykdo teismo nustatytus įpareigojimus.

Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį nuteistas J.Liagas, priskiriamas prie nesunkių nusikaltimų, už kurį gali būti skiriama bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas. J.Liagui skirta su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė, nes veika padaryta neturint teistumo.

Pagal LR BK 55 str. asmenims, neturintiems teistumo, laisvės atėmimo bausmė gali būti skiriama tik esant ypatingų aplinkybių. Tokių ypatingų aplinkybių tiriant bylą nenustatyta.

Šiuo nuosprendžiu J.Liagui skirta bausmė subendrinta su kitu teismo sprendimu.  2009 m. kovo 17 d. nuosprendžiu už labai sunkų nusikaltimą jam skirta 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme. Laikantis LR BK 63 str. 2 d. 5 d. reikalavimų ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo formuojamos praktikos dėl bausmių, skirtų už skirtingo pavojingumo nusikaltimus bendrinimo, galutinė bausmė palikta nepakeista – laisvės atėmimas 3 metams 6 mėnesiams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min