Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 25d. 11:13

Vilniaus turguose – nelegalus darbas ir nesumokėtas PVM už lenkišką produkciją

Kasos aparatas turguje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kasos aparatas turguje

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad tikrindama, ar turgaus prekeiviai laikosi teisės aktų ir prekiauja naudodami kasos aparatus, vis nustato neregistruotų Pridėtinės vertės mokesčių mokėtojų bei nelegalaus darbo atvejų.

„Nors galime konstatuoti, kad nustatoma mažiau prekiaujančiųjų be kasos aparatų, auga prekeivių apskaitomos pajamos, vis dar nustatome ir nelegalios veiklos atvejų, ir nedeklaruojamų pajamų, kitų mokestinių pažeidimų, kurių dažniausias – kvitų neišdavimas pirkėjui“, – teigia Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.

Vilniaus AVMI specialistai, kontrolinio patikrinimo metu iš vaisiais ir daržovėmis UAB „Laisvės prekyba“ priklausančioje turgavietėje prekiaujančios I.S., negavo kasos aparato kvito. Išsamiau ištyrus jos veiklą, paaiškėjo, jog minėtoji verslininkė, ne tik pati prekiavo turguje, bet buvo papildomai įkūrusi tris darbo vietas „Karoliniškių“ turgavietėje. Vaisiais ir daržovėmis prekiaujanti I.S., dirbanti pagal individualios veiklos pažymėjimą, nelegaliai buvo įdarbinusi dar 2 darbuotojas, kurioms per du mėnesius išmokėjo 2,2 tūkst. Lt neapskaityto darbo užmokesčio.

Kitoje, Justiniškių turgavietėje, atlikusi mėsa prekiaujančių gyventojų veiklos patikrinimus Vilniaus AVMI išsiaiškino, kad du asmenys, kurių pajamos per paskutinius 12 mėnesių viršijo 100 000 Lt, vengė mokėti mokesčius.

Mokesčių specialistai nustatė, kad atšaldyta lenkiška paukštiena ir mėsos gaminiais prekiaujanti A.Z. per 2007–2009 metus įsigijo prekių už beveik 350 tūkst. Lt, o deklaravo tik 75 tūkst. Lt gautų pajamų.

PVM vengė mokėti ir atšaldyta paukštiena prekiaujanti A.Z. kolegė B.L. Pastaroji verslininkė per 2007–2010 metus įsigijo prekių už 416 tūkst. Lt, o deklaravo tik apie 37 tūkst. Lt gautų pajamų.

Lenkiška vištiena Vilniaus turgavietėje prekiaujančios moterys prekių neapskaitė ir jokių įsigijimo dokumentų neišsaugojo. Už 2007 metus verslininkės metinių GPM deklaracijų nepateikė, o už 2009 metus pateikta informacija yra klaidinga.

Įvedus kasos aparatus, maisto produktais prekiaujantiems prekeiviams, Mokesčių inspekcijos stebimų prekeivių pardavimų apimtys Vilniaus regione „išaugo“ vidutiniškai 33 proc., o kai kurių net tris kartus.

Vilniaus AVMI primena, kad gyventojai apie mokestinius pažeidimus pranešti gali paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę anketą VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min