Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 09, 18:00

Vilniaus ugniagesiai išgelbėjo varną, anksčiau yra tekę išvaduoti ir čiurlį

„Neįprasta jaunos varnos gelbėjimo operacija“ aprašoma Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (VPTG) „Facebook“ profilyje.
Išlaisvintas čiurlys prieš skrydį į laisvę gelbėtojo Edgaro Rukštelės rankose.
Išlaisvintas čiurlys prieš skrydį į laisvę gelbėtojo Edgaro Rukštelės rankose. / Asmeninio archyvo nuotr.

Ugniagesių gelbėtojų pagalbos praėjusį sekmadienį reikėjo ne tik žmonėms, bet ir vienai varnaitei. Istorija nutyli, kaip varniukė atsidūrė sostinės, Medeinos g. esančio devynaukščio namo vieno iš butų tualeto ventiliacijos angoje. Tačiau žinoma tai: kad neprašyta sparnuota viešnia nepradėtų skraidyti viduje, buto šeimininkas, stovėdamas ant kėdės, šią angą, kurioje spurdėjo išsigandusi varniukė, pridengė dubeniu...

Kad neprašyta sparnuota viešnia nepradėtų skraidyti po kambarius, buto šeimininkas, stovėdamas ant kėdės, ventiliacijos angą pridengė dubeniu.

Toliau ėmėsi darbo iškviesti Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos gelbėtojai. Jiems pavyko uždengti dangčiu dubenį, – nunešus jį prie parverto lango, viešniai buvo pasiūlyta skristi savais keliais.

Pasak 3-osios komandos skyrininko Edgaro Rukštelės, ant padėklo įsitaisęs paukštis, kiek padvejojęs, vis dėlto pagaliau išskrido į laisvę.
Jo teigimu, gelbėti varną jiems teko pirmą kartą. Beje, kaip sakė jis, šiuo metu daug jaunų paukščių bando skraidyti. Sparnai paklūsta ne iškart... Gal todėl ir varna įkrito į angą.

Edgaras papasakojo, kad neseniai jų gaisrinėje į keblią situaciją buvo patekęs čiurlys, užsikabinęs sparnu už virvutės. Nelaimėlis taip pat buvo išvaduotas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min