Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vilniaus narai naują povandeninį droną išbandė Kauno rajone: tebeieškomas 22 m. jonavietis

Povandeninės paieškos dronas – didesnės pagalbos galimybės ir mažesnė rizika ugniagesiams. Naujosios technikos krikštas rezultatų (nekalbant apie krante galėjusių likti narų sukauptą patirtį) nedavė – prieš savaitę mįslingai dingusio vaikino tenka ir toliau intensyviai ieškoti.
Drono bandymas realių paieškų sąlygomis
Drono bandymas realių paieškų sąlygomis / PAGD nuotr.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos narai pirmą kartą realiomis sąlygomis išbandė praėjusių metų pabaigoje įsigytą povandeninės paieškos droną. Vakar jie vyko į Kauno rajoną padėti policijai ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narams ieškoti dingusio žmogaus, kuris, pirminiais duomenimis, galėjo nuskęsti.

Kauno PGV narai Vandžiogalos seniūnijoje jau buvo išžvalgę aštuonis tvenkinius, bet dingusiojo nerado. Vilniečiai su povandeninės paieškos dronu apžiūrėjo dar vieną tvenkinį – jie kelias valandas tyrinėjo jo dugną. Kitas dronas atliko žvalgybą iš oro, tačiau žmogaus rasti nepavyko. Policijos nurodymu paieška buvo nutraukta.

Kaip metų pabaigoje skelbė 15min, gruodžio 29 d. Kauno rajone dingo Arnoldas Rakauskas iš Jonavos. 22 metų vaikino žvalgomasi būtent Vandžiogalos seniūnijoje, nes, turimais paieškos bylos duomenimis, jonavietis buvo atvykęs į svečius pas bičiulį Kazimieravos gyvenvietėje.

„Nors šį kartą paieška rezultatų nedavė, vis dėlto labai gerai, kad dabar turime daugiau galimybių padėti ne tik savo, bet ir kitų apskričių gyventojams, – sakė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius. – Povandeninės paieškos dronas tuo pačiu sumažina ir riziką, tenkančią ugniagesiams gelbėtojams, bei saugo jų sveikatą, kuriai neigiamą poveikį daro šaltas oras ir vanduo. Matome ir ateityje didelę perspektyvą tokiai technikai pasitelkti.“

VIDEO: Specialistų, dirbančių vandenyje, arsenale atsiradęs dronas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai ugniagesiai gelbėtojai atliko 381 gelbėjimo darbą vandenyje. Jų metu buvo išgelbėta 19 žmonių ir ištraukti 123 skenduoliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius