Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 19:15

Vilniaus narai naują povandeninį droną išbandė Kauno rajone: tebeieškomas 22 m. jonavietis

Drono bandymas realių paieškų sąlygomis
PAGD nuotr. / Drono bandymas realių paieškų sąlygomis

Povandeninės paieškos dronas – didesnės pagalbos galimybės ir mažesnė rizika ugniagesiams. Naujosios technikos krikštas rezultatų (nekalbant apie krante galėjusių likti narų sukauptą patirtį) nedavė – prieš savaitę mįslingai dingusio vaikino tenka ir toliau intensyviai ieškoti.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos narai pirmą kartą realiomis sąlygomis išbandė praėjusių metų pabaigoje įsigytą povandeninės paieškos droną. Vakar jie vyko į Kauno rajoną padėti policijai ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narams ieškoti dingusio žmogaus, kuris, pirminiais duomenimis, galėjo nuskęsti.

Kauno PGV narai Vandžiogalos seniūnijoje jau buvo išžvalgę aštuonis tvenkinius, bet dingusiojo nerado. Vilniečiai su povandeninės paieškos dronu apžiūrėjo dar vieną tvenkinį – jie kelias valandas tyrinėjo jo dugną. Kitas dronas atliko žvalgybą iš oro, tačiau žmogaus rasti nepavyko. Policijos nurodymu paieška buvo nutraukta.

Kaip metų pabaigoje skelbė 15min, gruodžio 29 d. Kauno rajone dingo Arnoldas Rakauskas iš Jonavos. 22 metų vaikino žvalgomasi būtent Vandžiogalos seniūnijoje, nes, turimais paieškos bylos duomenimis, jonavietis buvo atvykęs į svečius pas bičiulį Kazimieravos gyvenvietėje.

„Nors šį kartą paieška rezultatų nedavė, vis dėlto labai gerai, kad dabar turime daugiau galimybių padėti ne tik savo, bet ir kitų apskričių gyventojams, – sakė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius. – Povandeninės paieškos dronas tuo pačiu sumažina ir riziką, tenkančią ugniagesiams gelbėtojams, bei saugo jų sveikatą, kuriai neigiamą poveikį daro šaltas oras ir vanduo. Matome ir ateityje didelę perspektyvą tokiai technikai pasitelkti.“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai ugniagesiai gelbėtojai atliko 381 gelbėjimo darbą vandenyje. Jų metu buvo išgelbėta 19 žmonių ir ištraukti 123 skenduoliai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min