Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 25d. 15:25

Vilniaus vagys nusitaikė į senus automobilius

Pavogtas automobilis
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr. / Pavogtas automobilis

Šių metų vasario-kovo mėnesiais Vilniaus mieste padaugėjo senų automobilių, pagamintų nuo 1985 iki 1995 metų, vagysčių. Buvo vagiamos įvairių markių transporto priemonės, netgi tokios, kurios būdamos naujos ar apynaujės, automobilius vogusių asmenų nedomino.

Kaip pavyzdį būtų galima paminėti „Mazda 323“ markės automobilį. Taip pat pavogti mažiausiai trys „VW Golf“ automobiliai, „VW Transporter“, „VW Passat“. Dėl visų transporto priemonių vagysčių buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Atlikus viešo bei neviešo pobūdžio veiksmus, nustatyti ir sulaikyti penki įtariamieji: V.J., V.J., E.L., M.S. ir A.U., kurie, kaip paaiškėjo tyrimo metu, pavogtais automobiliais pasinaudodavo, o vėliau juos priduodavo į metalo laužo supirktuvę arba įmonėms, kurios verčiasi transporto priemonių ardymu.

Viename iš atliekamų tyrimų įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 189 str. 1 d. pareikšti ir vienam tokios įmonės darbuotojui G.P., už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą. 

Nustatyta, kad penki įtariamieji yra Vilniaus rajono gyventojai, niekur nedirbantys ir nesimokantys, neturintys jokio legalaus pragyvenimo šaltinio. Dviem įtariamiesiems skirtas suėmimas, o likusiems švelnesnės kardomosios priemonės. 

Šiuo metu nustatinėjami ir kiti šių asmenų padaryti nusikaltimai.

Transporto priemonės vagystė yra apysunkis nusikaltimas, už kurį numatytas laisvės atėmimas iki šešerių metų, neatsižvelgiant į transporto priemonės vertę ir amžių.

Už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą arba realizavimą gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min