Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 15d. 18:53

„Vilniaus vandenų“ buvusiems vadovams – teismų diena (nuotraukos)

Darius Norkus teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darius Norkus teisme.

Buvęs bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Darius Norkus teismo sprendimu į šias pareigas kol kas negrįš. Tuo tarpu nagrinėti jo ir rinkodaros direktoriaus Nerijaus Laurinaičio baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo kitam teismui sutrukdė D.Norkaus planai dalyvauti rinkimuose. Nebaigtų reikalų teismuose turi ir Bronius Miežutavičius, vadovavęs vandens tiekėjų įmonei iki D.Norkaus.

Kaip nepriklausomas kandidatas į Vilniaus miesto tarybą pretenduojantis buvęs bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Darius Norkus teismo sprendimu nebus grąžintas atgal į darbą. Taip antradienį nusprendė Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėja Zoja Monid, tuo tarpu kitą bylą nagrinėjanti jos kolegė Nida Vigelienė bandė atversti būsimajam politikui iškeltą baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, rašo delfi.lt

Bylą dėl buvusio „Vilniaus vandenų“ vadovo grąžinimo į darbą išnagrinėjusi teisėja konstatavo, kad formalūs valdybos sušaukimo pažeidimai nesudaro pagrindo D.Norkaus atleidimą pripažinti neteisėtu. Pareiškėjas tokį sprendimą žada skųsti.

Antradienį Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas bandė atversti ir baudžiamąją bylą, kurioje buvę bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovai – generalinis direktorius D.Norkus bei pardavimų ir rinkodaros direktorius Nerijus Laurinaitis, kaltinami kyšininkavimu. Antradienį į teismą atvyko tik D.Norkus.

Bylos duomenimis, 2010-ųjų vasarį 36 metų N.Laurinaitis ir 47 metų D.Norkus, veikdami bendrininkų grupėje, iš vienos sostinės bendrovės, siekiančios laimėti viešojo pirkimo konkursą, komercijos direktoriaus reikalavo kyšio. Už tai buvo pareikalauta 16 tūkst. litų, vėliau reikalauta sumą padidinti iki 20 tūkst. litų. Teigiama, jog per susitikimą kavinėje N.Laurinaitis iš bendrovės komercijos direktoriaus paėmė kyšio „avansą“ – 8 tūkst. litų.

Pirmajame posėdyje byla nepradėta nagrinėti iš esmės, nes teisme ne tik nepasirodė N.Laurinaitis (jam nepavyko įteikti šaukimo), bet ir dėl to, kad D.Norkus kaip nepriklausomas kandidatas siekia būti išrinktas į Vilniaus miesto tarybą.

Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo administracijos sekretorės Rūtos Trimailovienės išplatintame pranešime pažymima, kad teisėja Z.Monid atmetė D.Norkaus ieškinį dėl 2010 m. balandžio 27 d. UAB „Vilniaus vandenys“ Valdybos nutarimo panaikinimo ir D.Norkaus atleidimo iš bendrovės generalinio direktoriaus pareigų pripažinimo neteisėtu.

Ieškovas prašė panaikinti Valdybos nutarimą, motyvuodamas tuo, kad buvo pažeista Valdybos posėdžio sušaukimo tvarka: iš septynių Valdybos narių buvo informuoti tik penki, o ieškovui ir dar vienam valdybos nariui apie posėdį nebuvo žinoma.

Vadovaudamasis byloje esančia rašytine medžiaga, teismas nustatė, kad apie šaukiamą Valdybos posėdį nebuvo informuotas tik ieškovas, kadangi tuo metu buvo suimtas ir nebuvo galimybės jo informuoti.

Teismas konstatavo, kad formalūs Valdybos posėdžio sušaukimo procedūros pažeidimai nesudaro pagrindo Valdybos nutarimą, kuriuo D.Norkus atleistas iš bendrovės Generalinio direktoriaus pareigų, pripažinti neteisėtu ir ieškinį atmetė kaip nepagrįstą.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 3-iąjį apylinkės teismą.

Beje, antradienį Vilniaus apygardos teisme pradėtas nagrinėti prokuroro skundas dėl dar vienos baudžiamosios bylos, kurioje išteisintas prieš D.Norkų „Vilniaus vandenims“ vadovavęs Bronius Miežutavičius. Prokuratūra siekia nuteisti B.Miežutavičių už tai, kad direktoraudamas vandens tiekėjų įmonėje esą neteisėtai išsimokėjo įspūdingą 35 830 litų priedą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min