TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus korupcijos byloje – pagrindinio liudytojo gaudynės

Romas Adomavičius Vilniaus apygardos teisme
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Romas Adomavičius Vilniaus apygardos teisme
Šaltinis: BNS
0
A A

Sostinės teismas aiškinsis, ar Romo Adomavičiaus bylos liudytojams medikai išduoda pagrįstas pažymas. Labiausiai byla stringa dėl to, kad teisėjams nepavyksta prisišaukti į apklausą buvusio bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovo Dariaus Norkaus.

Korupcija įtariamo Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas svarsto kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ši padėtų išsiaiškinti, ar bylos pagrindiniam liudytojui išduodamos medikų pažymos apie ligą yra pagrįstos.

Penktadienį į posėdį kviečiamas eilinį kartą neatvyko liudytojas Darius Norkus. Policija teismui pranešė, kad sausio pabaigoje priimta nutartis dėl šio asmens atvesdinimo neįvykdyta.

„Darius Norkus nerastas, durų neatidarė. Paskambinus telefonu, atsiliepė asmuo, kuris prisistatė Dariumi Norkumi. Jis buvo supažindintas su teismo nutartimi, pranešė, kad į teismą atvykti negalės“, – policijos raportą apie neįvykdytą užduotį dėl liudytojo atvesdinimo paskelbė teisėja Virginija Švedienė.

„D.Norkus nerastas, durų neatidarė. Paskambinus telefonu, atsiliepė asmuo, kuris prisistatė Dariumi Norkumi. Jis buvo supažindintas su teismo nutartimi, pranešė, kad į teismą atvykti negalės“, – policijos raportą apie užduotį paskelbė teisėja Virginija Švedienė. Ji taip pat pranešė, kad ryte gautas liudytojo pranešimas, kad dėl sveikatos būklės jis negalės būti apklaustas ir pridėjo nustatytos formos medicininę pažymą.

Valstybės kaltintojas Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius sakė, kad nagrinėti bylos be D.Norkaus nėra galimybės. Jis paprašė teismo kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ši įpareigotų Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą patikrinti išduotos pažymos teisėtumą ir pagrįstumą. Paskelbta, kad D.Norkui medicininę pažymą išdavė I.Kelbauskienės šeimos klinika, esanti Vilniuje.

„Vasario 17 dieną D.Norkus Vilniaus apygardos teisme dalyvavo baudžiamojoje byloje, kurioje jis yra kaltinamasis. Kiek žinau iš kolegos D.Tarasevičiaus, jis sveikata nesiskundė, tačiau jau kitą dieną gauna medikų pažymą“, – stebėjosi prokuroras.

Vilniaus apygardos teismas taip pat nagrinėja buvusių „Vilniaus vandenų“ vadovų ir darbuotojų byloje dėl galimų nusikalstamų veiksmų bendrovei vykdant viešuosius pirkimus, sudarant bei vykdant sutartis su kitomis bendrovėmis. Tarp kaltinamųjų yra ir buvęs šios įmonės generalinis direktorius D.Norkus. Pirmadienį jis su kitais kaltinamaisiais dalyvavo posėdyje.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Darius Norkus teisme
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Darius Norkus teisme

Teisėja V.Švedienė pranešė, kad teismas imsis priemonių dėl pažymų išdavimo tvarkos, o liudytojas iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) bus kviečiamas trečią kartą.

„Kaip matote, ne dėl teismo kaltės“, – atvykusiam ir neapklaustam STT darbuotojui paaiškino teisėja. Proceso dalyviai yra suplanavę, kad bus klausomas ir byloje esantis įrašas, ir pagal jo turinį apklausiami abu liudytojai – STT darbuotojas ir D.Norkus.

Nepatenkintas neįvykusiu posėdžiu buvo ir kaltinamas vicemeras. Jis aiškino sergantis atvykęs į posėdį ir tik sugaišęs laiką. Kita posėdis numatytas kovo 6 dieną.

Teisme nagrinėjamos bylos duomenimis, R.Adomavičius nuo 2012 metų birželio iki rugsėjo provokavo bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą D.Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį. D.Norkus pinigus R.Adomavičiaus prašymu paliko jo automobilyje „Mercedes-Benz“. Už tai R.Adomavičius esą žadėjo paveikti bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad bendrovė „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja beveik 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime. Be to, anot prokuroro, jis provokavo duoti 5 proc. kyšį nuo viso projekto vertės.

Vicemeras yra teigęs, kad jo automobilyje rasti pinigai buvo skirti Seimo rinkimų kampanijai. Į parlamentą R.Adomavičius nebuvo išrinktas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min