Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 13d. 11:26

Vilniaus viešbutyje aptikti neteisėtai į Lietuvą patekę gruzinai

Viešbučio kambarys
BFL/Sauliaus Žiūros nuotr. / Viešbučio kambarys

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba nagrinėja keturių Gruzijos piliečių, neteisėtai kirtusių Lietuvos Respublikos sieną ir čia apsigyvenusių, atvejį.

Apie viename sostinės viešbučių apsigyvenusius gruzinus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai (toliau – Vilniaus migracijos valdyba) pranešė kolegos iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, vykdę policinę priemonę „Tranzitas", skirtą užkardyti ir išaiškinti užsienio valstybių piliečių, vykstančių sausumos keliais per Lietuvos Respublikos (toliau – LR) teritoriją, pažeidimus.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Gruzijos piliečiai buvo aptikti viename iš sostinės Žirmūnų mikrorajone įsikūrusių viešbučių, kur jie buvo apsigyvenę dviejuose kambariuose.  Jie turėjo pasus, tačiau neturėjo vizų vykti į Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybes, taip pat kitų dokumentų, kurie suteiktų teisę atvykti ir gyventi ES. Kadangi policijos pareigūnams jie pareiškė prašantys prieglobsčio, gruzinai buvo pristatyti į Vilniaus migracijos valdybą, kur buvo apklausti Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnų. Gruzinai neneigė LR sieną kirtę neteisėtai, tvirtino į Lietuvą atvykę iš Baltarusijos balandžio 9-osios naktį, tačiau pasakojamos kelionės į Lietuvą versijos skyrėsi. Minėti Gruzijos piliečiai buvo itin nemandagūs, arogantiški, apklausiami elgėsi įžūliai. 

Visi jie pasiprašė prieglobsčio LR. Kadangi Gruzijos piliečiai  nemokėjo rašyti kita kalba, išskyrus gruzinų, Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnams padedant, jiems buvo parengti dokumentai, reikalingi prašyti suteikti laikiną teritorinį prieglobstį. Sprendimą dėl  laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo nagrinėjimo iš esmės priima Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Neteisėtai LR sieną kirtę Gruzijos piliečiai apgyvendinti Užsieniečių registracijos centre. Nemalonumai laukia ir viešbučio, kuriame buvo apsigyvenę užsieniečiai, administracijos – ji bus patraukta administracinėn atsakomybėn. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 206(2) straipsniu, gyvenamojo ploto suteikimas užsieniečiams, neturintiems savo valstybės paso ar jį atitinkančio dokumento, kelionės dokumento, taip pat, jei būtina, Lietuvos Respublikos vizos, leidimo laikinai apsigyventi ar leidimo nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, – užtraukia baudą nuo dviejų šimtų penkiasdešimties iki dviejų tūkstančių litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min