Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 15d. 13:53

Vilniečiui vienas cigarečių pakelis kainavo beveik 200 eurų

Cigaretės
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Cigaretės

Trisdešimt šešerių metų vilnietis dar ilgai atsimins prekybą nelegaliais rūkalais – už trisdešimt nelegalių cigarečių pakelių Vilniaus miesto apylinkės teisme jam skirta 5792 eurų bauda. Tai reiškia, kad vienas cigarečių pakelis pažeidėjui kainavo 193 eurus.

Vilnietis praėjusių metų lapkričio 20 dienos ryte prie turgaus pardavė 10 pakelių cigarečių „NZ“ ir 20 pakelių cigarečių „NL“ be banderolių. Prekybos metu vyras ir buvo sučiuptas. Parduotų cigarečių vertė – 70,5 euro, t. y. 2,35 euro už pakelį.

Nagrinėjant bylą teisme paaiškėjo, kad vyras ir anksčiau yra baustas už tuos pačius pažeidimus - rugsėjo pabaigoje ir lapkričio 10 d. Tuomet jam skirtos baudos.

Tad nuolatinis pažeidėjas nelabai domėjosi, kad jo laukia - būdamas tinkamai informuotas į teismo posėdį neatvyko, prašymo atidėti bylos nagrinėjimą nepateikė. Laikytina, jog asmuo atsisako teisės būti išklausytam prieš teismą, todėl byla išnagrinėta asmeniui nedalyvaujant.

Raštu policijos pareigūnams jis paaiškino, kad su pažeidimu sutinka ir gailisi. Jis teigė, kad cigaretes nusipirko prie turgaus, kur jas ir perpardavė.

Teismas, skirdamas baudą, kaip lengvinančią aplinkybę įvertino tai, kad vyras prisipažino padaręs pažeidimą. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių teismas nenustatė.

Vyrui skirta minimali bauda, numatyta teisės aktuose, - 5792 eurų be cigarečių konfiskavimo. Dėl jų konfiskavimo bus sprendžiam su cigarečių pirkėju susijusioje byloje.

Jei vyras nesumokės baudos, išieškojimu užsiims antstoliai.

Nepamirškite – už kontrabandą nesumokami mokesčiai ir akcizai, o tai reiškia mažiau vietų darželiuose, mažiau saugumo keliuose, ilgesnes eiles sveikatos įstaigose. Gyventojų neigiamos nuostatos ir įsitraukimas į kovą prieš nelegalią veiklą yra būtinas veiksnys, todėl jei pastebėjote kontrabandos apraiškų, susisiekite su muitine ar policija visą parą veikiančiu telefonu 8 800 555 44.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min