TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnietė pripažinta kalta davusi melagingus ir palankius parodymus teisiant Algirdą Paleckį dėl sovietų agresijos neigimo

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas vilnietę Danguolę Raugalienę pripažino kalta dėl melagingų ir palankių parodymų davimo dėl sovietų agresijos neigimo teisiant Socialistinio liaudies fronto vadovą Algirdą Paleckį.

Anksčiau neteistai ir komercijos direktore dirbančiai moteriai trečiadienį teismas skyrė 3,9 tūks. litų baudą. Teismas nusprendė, tokia bausmės rūšis yra tinkamiausia už nesunkų nusikaltimą nuteistai moteriai. Baudą D.Raugalienė turės sumokėti per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

D.Raugalienė žurnalistams sakė, kad šia teise tikrai pasinaudos. Vilniaus apylinkės prokuratūrą šis nuosprendis tenkina ir ji jo skųsti neketina.

A.Paleckis Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme buvo teisiamas dėl sovietų agresijos neigimo, kai viešai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“. Šiame procese D.Raugalienė buvo apklausta liudytoja. Ji, davusi liudytojo priesaiką ir įspėta dėl atsakomybės už melagingų parodymų davimą, teisme teigė, kad tuo metu buvo netoli televizijos bokšto – ten, kur važiavo tankai. Esą, sovietų kariškiai nešaudė, o buvo šaudoma nuo stogų.

Teismas nusprendė, kad tokie liudijimai neatitinka tikrovės, jais neigiamai realūs faktai, kurie konstatuoti įsiteisėjusiais teismo sprendimais, kuriuose nustatyta, kad Vilniuje užimant radijo ir televizijos pastatus dalyvavo sovietų kariškiai, buvo šaudyta koviniais šoviniais ir naudota sunkioji technika. Teismo vertinimu, tai paneigia liudytojos aiškinimus, kad šaudė civiliai asmenys.

Nuosprendžiu teismas konstatavo, kad D.Raugalienė sąmoningai davė melagingus parodymus siekdama palankumo pažįstamam A.Paleckiui.

Šiemet sausio viduryje Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas konstatavo, kad A.Paleckis neturėjo tikslo neigti sovietų agresijos ir aukų. Teismas taip pat konstatavo, kad A.Paleckis išsakė ne asmeninę, o teisiamajame posėdyje įvardytų šaltinių nuomonę.

Tačiau Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra šį nuosprendį apskundė. Prokurorai prašė A. Paleckiui skirti vienerių metų laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Birželį Vilniaus apygardos teismas panaikino ankstesnį teismo verdiktą ir A.Paleckį pripažino kaltu. Jam buvo skirta 80 minimalių gyvenimo lygių (10 tūkst. 400 litų) bauda. Teismas konstatavo, kad A.Paleckis, turėdamas tikslus neigti ir šiurkščiai menkinti 1991 metų agresijos faktą darė tai viešu ir užgauliu būdu.

„Laisvė reikšti nuomonę ir įsitikinimus nesuderinama su nusikalstamais veiksmais“, – konstatavo teismas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min