2014 metų pradžioje į Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnus kreipėsi vienas vilnietis. Vyras papasakojo, kad jo draugas R.L. prieš kurį laiką paprašė iš Vilniaus į Kupiškio rajoną, kur gyvena jo motina, nugabenti maždaug 25 bakelius su kažkokiu skysčiu. Draugas vilniečiui paaiškino, kad tai dyzelinas ir šis prašymą išpildė.
Tačiau netrukus R.L. ėmė reikalauti, kad bičiulis šių bakelių turinį perpiltų į vilkiko kuro baką ir slapta išgabentų į Olandiją.
Suprasdamas, kad kontrabanda į užsienį greičiausiai norima išvežti ne dyzeliną, o kažkokią uždraustą medžiagą, vyras atsisakė tai daryti. Tuomet R.L. ėmė grasinti, kad nukentės jo šeimos nariai. Sunerimęs žmogus nusprendė kreiptis pagalbos į Lietuvos kriminalinės policijos biurą.
Gavę šią informaciją, tyrimą pradėjo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai. Buvo panaudotas nusikalstamos veiklos imitavimo modelis ir galiausiai R.L. sulaikytas.
Kupiškio rajone, jo motinos kaimyno pirtyje, pareigūnai surado ir paėmė daugiau nei 40 vnt. plastikinių 20 litrų talpos bakelių su aitraus kvapo skysčiu. Vėliau ekspertai nustatė, kad tai I-os kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakas 1-fenil-2-propanonas (sinonimai: fenilacetonas, BMK), kurio masė yra 528,894 kg.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities VPK tyrėjai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.
„Glaudžiai bendradarbiaujant Vilniaus ir Panevėžio teisėtvarkos pareigūnams buvo užkirstas kelias prekursorių išvežimui į užsienį, kur jie galėjo būti panaudoti didelio kiekio narkotinių medžiagų pagaminimui“, – sakė prokuroras S.Daunoravičius.
Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu pirmos kategorijos narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirmtakais įstatymai numato nuo 6 iki 10 metų laisvės atėmimo bausmę.